Проект ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні»
Проект ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» допомагає Україні створити дієву систему географічних зазначень у відповідності до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Проект співпрацює з державними установами, виробниками, бізнес-асоціаціями, об’єднаннями споживачів, туроператорами та всіма іншими зацікавленими сторонами з бажанням вдосконалити систему географічних зазначень в Україні.
Команда проекту працює над: удосконаленням законодавства України, що регулює сферу географічних зазначень, та його узгодження з нормами ЄС; підвищенням кваліфікації державних службовців, що працюють з географічними зазначеннями; наданням консультацій щодо ребрендингу товарів, які використовують географічні назви ЄС; сприянням реєстрації українських географічних зазначень; розвитком винного/гастрономічного туризму в регіонах, де зареєстровані географічні зазначення.
Географічні зазначення допомогли здобути світову славу таким продуктам, як шампанське, коньяк, сири рокфор, пармезан і багато інших. Україна є потужною аграрною країною, виробником продуктів харчування, тому існують хороші перспективи для реєстрації вітчизняних ГЗ.
31 серпня 2018 року була зареєстрована перша в Україні асоціація, метою діяльності якої є просування й захист вітчизняного продукту з географічним зазначенням - Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів, яка прийняла рішення зареєструвати «гуцульську овечу бриндзю». Так, 19 грудня 2018 року була подана заявка на реєстрацію та 11 листопада 2019 року зареєстровано географічне зазначення для сиру «гуцульська овеча бриндзя».
19 лютого 2019 року з метою управління географічним зазначенням «гуцульська коров’яча бриндза» зареєстрована друга українська асоціація - Асоціація карпатських ватагів, яка 04 жовтня 2019 року подала заявку на реєстрацію географічного зазначення «гуцульська коров’яча бриндза».
12 лютого 2019 року в Херсоні відбулася установча конференція Асоціації виробників херсонського кавуна, яку створено з метою управління географічним зазначенням «херсонський кавун».
14 лютого 2019 року в Криничному на Одещині відбулася установча конференція першої в Україні асоціації виробників вина, що опікуватиметься розвитком зони виноробства, реєстрацією та контролем географічних зазначень щодо вина - Асоціації виноградарів та виноробів «Придунайська Бессарабія».
27 лютого 2019 року відбулися установчі збори Асоціації виробників мелітопольської черешні, створеної з метою управління географічним зазначенням «мелітопольська черешня». 27 грудня 2019 року асоціація подала заявку на реєстрацію географічного зазначення «мелітопольська черешня».
Інтерес виробників до реєстрації ГЗ на їхню продукцію зростає, тож перелік асоціацій - а згодом і зареєстрованих ГЗ - постійно зростатиме.
05.05.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119