Органічне виробництво. В Україні нараховується 635 операторів органічного ринку
Внутрішній ринок Оскільки на даний час органами державної статистики не здійснюється ведення статистичної звітності у сфері органічного виробництва, за інформацією Офісу підтримки реформ при Мінагрополітики у 2018 році загальна площа сільськогосподарських земель з органічним статусом та перехідного періоду складала близько 309,1 тис. га (0,7 % від загальної площі земель сільськогосподарського призначення України). При цьому нараховувалось 635 операторів органічного ринку, з них 501 сільськогосподарські виробники.
Сьогодні внутрішній споживчий ринок органічних продуктів в Україні продовжує розширюватись через основні мережі супермаркетів. Основними видами органічної продукції, яка виробляється в Україні є зернові культури, молоко та молочні продукти, крупи, м’ясо та м’ясні продукти, фрукти та овочі.
Експорт Українську органічну продукцію купують переважно країни ЄС, куди у 2018 році було експортовано 266,7 тис. тонн продукції. Так, найбільшими країнами-споживачами вітчизняної органічної продукції є Нідерланди, Німеччина, США, Швейцарія, Італія, Великобританія, Австрія, Польща, Чехія, Франція, Угорщина, Румунія, Бельгія, Болгарія, Литва, Канада та Данія. Українські виробники також експортують в Австралію та деякі азіатські країни. Основними експортним продуктами є зернові, олійні, ягоди, гриби, горіхи фрукти. Також експортуються макуха соняшника, борошно, олія соняшникова, шрот соняшниковий, яблучний концентрат та березовий сік.
Законодавче врегулювання органічного ринку в Україні 10 липня 2018 року прийнято Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який введено в дію 02 серпня 2019 року. На даний час міністерство працює над розробкою та впровадженням 12 нормативно-правових актів, передбачених Законом. З прийнятими нормативно-правовими актами можна ознайомитися у підрозділі «Правила виробництва органічної продукції».
Міжнародна співпраця Мінекономіки співпрацює з міжнародними проектами, що мають на меті розвиток органічного виробництва, зокрема з:
1. Проектом «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства».
2. Швейцарсько-українською програмою «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».
3. Проектом ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні».
4. Швейцарсько-українським проектом «Розвиток органічного ринку в Україні», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO) (проект завершився 31.12.2018).
Представники проектів беруть активну участь в розробці нормативно-правової бази у сфері органічного виробництва.
Спільно з проектом «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства» протягом 20172018 рр. організовано та проведено п’ять семінарів щодо органічного виробництва для 130 фахівців головних управлінь Держпродспоживслужби та структурних підрозділів ОДА з питань агропромислового розвитку.
У 2019 році проведено два тренінги для фахівців Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, Національного агентства з акредитації України на тему: «Інспекція та контроль органічних операторів», участь в яких взяли 50 фахівців.
Також у рамках співпраці з швейцарсько-українським проектом «Розвиток органічного ринку в Україні» створено відео-ролик про органічне виробництво «Organic in Ukraine», що має на меті популяризацію органічного виробництва в Україні серед потенційних українських та іноземних інвесторів.
05.05.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119