На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Бізнес закликає не допустити заборони експорту зерна

Зерновий ринок є надзвичайно важливим для економіки України та гарантування фінансової стабільності держави. Виробництво, переробка і експорт зернових та олійних культур дають суттєві грошові надходження до державного бюджету. Крім того, в даному секторі працевлаштована значка кількість населення країни.

В той же час, Україна має великий потенціал аграрної галузі та претендує стати світовим лідером у виробництві зерна. Відповідно, стабільність та прогнозованість експорту зернових є пріоритетом для нашої держави та одним із головних чинників національної та продовольчої безпеки. Вже 9-ий маркетинговий рік поспіль одним із головних факторів збереження балансу між внутрішнім споживанням зернових та експортними можливостями є Меморандуми про взаєморозуміння між профільним міністерством та бізнесом-експортерами зерна.

Проте, наразі зернова бізнес-спільнота занепокоєна можливою забороною експорту в разі перевищення встановленого ліміту щодо експорту пшениці та закликає не повторювати помилки попередніх Урядів. Варто нагадати, що протягом шести років (з 2006 по 2011) в Україні декілька разів вводилися обмеження на експорт зернових. Це мало вкрай негативні наслідки для галузі та іміджу країни на міжнародній арені.

Так, за даними експертів Європейської Бізнес Асоціації, запровадження експортних обмежень суттєво погіршило репутацію України як сприятливого середовища для ведення аграрного бізнесу та надійного постачальника зерна на світових ринках. Крім того, це спричинило значні збитки аграрній галузі. Зокрема, за оцінками представників бізнес-спільноти, втрати доходів виробників від запровадження квот у 2010/11 маркетинговому році коливаються від 1,9 до 2,6 млрд доларів.

Бізнес вкотре акцентує, аграрна галузь має потужний потенціал для розвитку економіки України, тому напрямки державної політики в даному секторі та її наслідки мають бути ретельно проаналізовані і спрямовані саме на розвиток сектору у довгостроковій перспективі.

В той же час, Україна має давати чіткий сигнал виробникам, торгівельним компаніям та споживачам на світових ринках про те, що вона є надійним партнером та джерелом експорту сільськогосподарської продукції.

Європейська Бізнес Асоціація закликає Уряд не допустити будь-яких обмежувальних заходів в контексті експорту олійних та зернових культур. Бізнес високо цінує діалог з Мінекономрозвитку та готовий і надалі співпрацювати з Урядом в цьому контексті.

17.04.2020


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.