ЕВА схвильована можливим подорожчанням техніки в країні
Європейська Бізнес Асоціація схвильована ситуацією, яка склалась навколо деяких норм Закону про колективне управління у сфері авторського права. Йдеться про необхідність сплачувати відсоток від вартості певних видів техніки так-званим організаціям колективного управління. Зокрема, за обладнання та носії за допомогою яких можна здійснити копію музичного твору (MP3 плеєр, музичний центр, телевізор, мобільний телефон, ноутбук, диск, флешка) або копію літературного твору, як то наприклад, принтер або папір.
Так, дані організації колективного управління, акредитовані Міністерством економіки, зокрема, Український Музичний Альянс та Всеукраїнське Агентство Авторських Прав вже оприлюднили попередні тарифи для сплати відрахувань у розмірі від 0.44% (для телевізорів) до 4.71% (принтери) від вартості обладнання. На думку бізнесу, запропоновані відрахування є занадто високими, призведуть до підвищення вартості такого обладнання для українського споживача та подальшого зростання тіньової економіки.
Для врегулювання даної ситуації було призначено відповідні переговори між бізнесом та цими організаціями, на 1415 квітня. Після цього, на встановлення таких тарифів бізнесу надається лише місяць.
«Ситуація ускладняється тим, що у зв’язку із карантином та обмежувальними заходами виробники мають дуже обмежену можливість брати участь у цих переговорах. Як, власне, вчора і відбулось. У заході не зміг взяти участь жоден представник від бізнесу. Тому, як на мене, таку ситуацію не можна вважати переговорами. А дійсно реальні переговори варто відтермінувати до завершення обмежувальних заходів на зібрання», прокоментувала Вікторія Куликова, менеджер Комітету побутової електротехніки Європейської Бізнес Асоціації.
Окремо, варто зауважити, що у зв’язку із закриттям магазинів та ряду виробничих потужностей через карантин майже по всьому світу, індустрія побутової техніки та електроніки несе суттєві економічні збитки. Крім того, і купівельна спроможність громадян знижується. За таких умов введення додаткового збору з виробників такого обладнання може суттєво ускладнити або навіть унеможливити діяльність законослухняних компаній. Крім того, поставити у ще більшу кризу безпосередньо громадян через збільшення вартості продукції.
Тож Європейська Бізнес Асоціації звертається до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханнями звернути увагу на дану ситуацію, аби не допустити додаткового неаргументованого навантаження як на бізнес, так і на громадян країни.
Водночас, зараз важливими є дві речі. По-перше, відтермінувати початок переговорного процесу якнайменше до кінця карантинних заходів в Україні По-друге, призупинити до кінця року дію Закону, який передбачає сплату вище зазначеного відсотка. Сподіваємось, голос прозорого бізнесу, який і в період кризи сплачує всі податки, все ж почуються!
16.04.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119