УЗА просить президента ухвалити рішення щодо закону про "соєві правки"
Українська зернова асоціація просить президента України ухвалити рішення щодо ухваленого ще 16 січня 2020 року Верховною Радою України закону №1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» та переданого Президенту на підпис 11 лютого 2020 року, який скасував так звані «соєві правки».
Українська зернова асоціація наголошує, що ухвалений закон регулює питання відшкодування ПДВ експортерам сої та ріпаку, і ринок вкрай потребує визначеності. Наразі зриваються плани контрактування поставок до ЄС через непередбачуваність з відшкодуванням/невідшкодуванням ПДВ, що в свою чергу, негативно вплине на обсяги експорту, ціну для фермера і надходження валюти в країну. Невизначеність матиме негативний вплив і на початок посівної кампанії.
Відповідно до Конституції Президент України протягом пятнадцяти днів після отримання закону підписує його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду.
Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський ще 18 грудня 2019 року закликав уряд та Верховну Раду України невідкладно забезпечити ухвалення закону про підтримку вітчизняного виробника сільськогосподарської продукції та скасування так званих «соєвих правок».
Довідково
Українська Зернова Асоціація (УЗА) це об’єднання виробників, переробників та найбільших експортерів зерна, які щорічно експортують близько 90% української зернової продукції. У 2019 році Україна експортувала зернових на суму $9,6 млрд.
Основною метою діяльності УЗА є сприяння формуванню та розвитку загальнонаціонального ринку зерна в Україні, а також, створення необхідних організаційних, економічних, правових та соціальних умов в інтересах розвитку бізнесових структур ринку зерна в Україні.
06.03.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119