У 2019 році в українські водойми вселено 45,7 млн екз. молоді риб, - Держрибагентство
Зариблення водойм України здійснюється за рахунок державного та місцевих бюджетів, користувачів водних біоресурсів, громадських організацій, благодійних та компенсаційних внесків, підприємств, які працюють відповідно до Режимів спеціальних товарних рибних господарств. Таким чином, протягом 2019 року у рибогосподарські водні об’єкти України вселено 45,7 млн екз. цінних видів риб.
Зокрема, зариблення в Режимі спеціальних товарних рибних господарств у минулому році здійснювали 288 суб’єктів господарювання, якими вселено 26,7 млн екз. молоді риб, що на 5,3 % перевищує показник 2018 року.
За власні кошти користувачів водних біоресурсів, громадських об’єднань рибалок і любителів, а також за рахунок компенсаційних та благодійних внесків випущено 3,3 млн екз. молоді цінних видів риб.
Профільними державними установами до українських водойм випущено понад 15,6 млн екз. водних біоресурсів. Це на 8,6% більше запланованого показника та на 11% більше ніж минулого року.
В тому числі, понад 174 тис. екз. дунайського лосося, райдужної і струмкової форелі випущено у гірські річки Чернівецької та Івано-Франківської областей. Ці види риб вирощено на державній установі "Рибоводний форелевий завод «Лопушно».
Найбільше випущено водних біоресурсів (7,7 млн екз.) Херсонським виробничо-експериментальним заводом по розведенню молоді частикових риб. Зокрема, вселено понад 6,7 млн екз. рослиноїдних видів риб і коропа та 1 млн екз. щуки.
Ще майже 4,9 млн екз. вселено Новокаховським рибоводним заводом частикових риб: 2,7 млн екз. рослиноїдних видів риб і коропа, 2,2 млн екз. щуки, сома та судака.
Також 2,8 млн екз. молоді риб випущено у водойми Виробничо-експериментальним Дніпровським осетровим рибовідтворювальним заводом ім. академіка С. Т. Артющика: 1,6 млн стерляді й осетра російського та 1,2 млн рослиноїдних видів риб і коропа.
Крім того, у 2019 році державні заводи продовжили розширювати географію вселення водних біоресурсів. Протягом року відбувалося зариблення Київського, Канівського, Кременчуцького, Каховського, Кам’янського, Житомирського, Дністровського, Дніпровського водосховищ, Дніпро-Бузької естуарної системи, річок Десна, Сейм, Шостка, Псел, Південний Буг, Чайка, Рось, Тясмин, Серет, Черемош, Прут, Рибниця, Глухець, Піха, Озірний, пониззя р. Дніпро.
«Вселення водних біоресурсів з метою підвищення рибопродуктивності, підтримання біологічного різноманіття водних обєктів загальнодержавного значення та збереження відтворювального потенціалу природних популяцій цінних риб є вкрай важливим для України. Особливу подяку хочу висловити громадським організаціям і небайдужим громадянам, які беруть активну участь у відтворенні рибних запасів. Це гарний приклад для наслідування»,- зазначив т.в.о. Голови Держрибагентства Андрій Яцура.
16.02.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119