Уряд повинен представити цілісну стратегію розвитку «Укрзалізниці»
Уряд разом з «Укрзалізниця» домовились про стратегічне партнерство з німецьким залізничним оператором Deutsche Bahn. Йдеться про надання консультаційних послуг німецькою стороною, що має, за словами Прем’єр-міністра України О.Гончарука, підвищити якість і ефективність вітчизняних залізничних перевезень. У свою чергу, консультації досвідчених партнерів спрацюють, тільки якщо Україна матиме власне комплексне бачення шляхів модернізації залізниці, оновлення її рухомого складу. Таку думку висловив президент УСПП Анатолій Кінах.
«Консультації це, безумовно, добре. Нам є чого повчитися. Але разом з тим, український уряд сам повинен мати уявлення, якою є наша стратегія інфраструктурного розвитку, у тому числі залізничних перевезень і всієї системи розвитку цього виду транспорту. Такого бачення наразі не продемонстровано», каже лідер ділової спільноти.
Він розповідає: «Укрзалізниця» продовжує перебувати в кризовому стані. Зношеність локомотивів сягає 98%, пасажирських вагонів 85%, а зерновозів 7080%.
"Необхідно, щоб «УЗ» мала чіткі програми оновлення рухомого складу. Важливо не за рахунок імпорту. Треба залучати національного виробника-машинобудівника той же Крюківський вагонобудівний завод, котрий має продукцію на найвищому технологічному рівні, ціна на яку більш конкурентна, ніж закупівлі за кордоном. Власне, модернізацію УЗ доцільно робити на основі державно-приватного партнерства: жоден держбюджет не потягне таке завдання самотужки.", каже Анатолій Кінах.
Президент УСПП розкритикував політику урядовців щодо оновлення залізниці, що ведеться останні 10 років. Йдеться про закупівлю електровозів з-закордону (Південна Корея і т.д.), у той час, як на національному ринку виробництва Крюківського заводу такі пропонувалися дешевше, надійніше, з перспективою створення тисяч робочих місць в Україні, на суміжних виробництвах.
«Потрібна локалізація виробництва в Україні, програми імпортозаміщення це те, що очікує промисловість і те, що сприятиме зростанню економіки, підтримці національного ринку праці. Ми маємо виходити з тупику розвитку лише сировинної сфери економіки і працювати над продукцією з високою доданою вартістю. Маю надію, що та робоча група, котра створюється для вищезазначених консультацій із німецькими партнерами, буде працювати саме в такому напрямі», резюмував лідер ділової спільноти.
27.01.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119