На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Інформація щодо стану посівів озимих культур у господарствах Харківської області

По всіх категоріях господарств Харківської області (за оперативними даними) під урожай 2020 року посіяно озимих зернових культур на площі 545,5 тис. га, що становить 99,6% до 2018 року (у 2018 році — 547,9 тис. га).

У тому числі по культурах: пшениці озимої та тритикале — 528,2 тис. га, озимого ячменю — 13,8 тис. га, озимого жита — 3,5 тис. га. Крім того посіяно озимого ріпаку на площі 25,4 тис. га, що становить 174,0% до 2018 року.

На території області організовано проведення моніторингу за станом посівів озимих зернових культур та ріпаку під урожай 2020 року, з залученням фахівців Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН України.

За оперативними даними сходи озимих зернових культур під урожай 2020 року отримані на площі 544,9 тис. га або 99,9% до фактично посіяних площ, крім того сходи озимого ріпаку отримано на площі — 24,8 тис. га або 97,7% до фактично посіяних площ.

Із загальної площі озимих зернових культур, на яких отримані сходи, посіви знаходяться в стані:

- доброму — 48,2% (262,5 тис. га);

- задовільному — 45,1% (245,9 тис. га);

- слабкому та зрідженому стані — 6,7% (36,5 тис. га).

Площа, на якій не отримано сходи озимих культур на зерно (крім озимого ріпаку) складає — 0,6 тис. га, або 0,1% до площі сівби.

Сходи озимого ріпаку на зерно знаходяться в стані:

- доброму — 35,9% (8,9 тис. га);

- задовільному — 35,8% (8,9 тис. га);

- слабкому та зрідженому стані — 28,3% (7,0 тис. га).

Не отримано сходи озимого ріпаку на площі 0,6 тис. га, або 2,3% до площі сівби.

Слід зазначити, що посіви озимих культур припинили осінню вегетацію рослин в другій декаді листопада 2019 року. Однак, температурний режим впродовж кінця листопада — початку січня значною мірою відхилявся від середнього багаторічного, а саме був значно вищим. Зважаючи на це, рослини озимих культур, які тимчасово припинили ріст та розвиток в середині листопада, знову періодично відновлювали та припиняли слабку вегетацію. Важливо відмітити, що висота рослин при цьому значною мірою не змінювалась, а спостерігалося утворення нових пагонів кущення та вторинних коренів, що є передумовою для кращого засвоєння на весні поживних речовин з ґрунту.

В той же час, тривалий період вегетації, відсутність умов для якісного проходження процесів загартування та періодичне зниження температури до мінус 7–8°С призводить до часткового ушкодження листкової поверхні рослин. Це може негативно вплинути на рівень морозостійкості посівів, особливо слаборозвинутих рослин та сортів з генетично обумовленим недостатнім рівнем стійкості, які найбільш вразливі за умов різких перепадів температур.

На посівах озимих культур постійно проводиться оперативний моніторинг за фітосанітарним станом посівів та роботи по боротьбі з мишоподібними гризунами.

Рекомендуємо керівникам господарств звернути увагу також на заселеність частини посівів мишоподібними гризунами та у випадку перевищення наявності 3 — 5 жилих колоній гризунів на гектарі проводити захисні обробки дозволеними до використання родентицидами, суворо дотримуючись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки.

Станом на 09.01.2020 сільгосппідприємствами оброблено посіви озимих культур проти мишоподібних гризунів на площі 9,0 тис. га.

Тому, за будь-яких погодних умов, слід продовжувати зимовий моніторинг посівів, особливо на полях зі слабким розвитком та зрідженою густотою рослин, а також на посівах менш зимостійких сортів для визначання їх життєздатності та вмісту розчинних вуглеводів у вузлах кущіння з метою своєчасного прогнозування їх перезимівлі та розробки стратегії проведення весняних польових робіт, яка повинна обов’язково передбачати підживлення азотними та мультикомплексними добривами з подальшою системою захисту посівів.

Харківська ОДА

20.01.2020


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.