У 2019 році державними заводами вселено понад 15,6 млн екз. молоді риб, - Держрибагентство
Протягом 2019 року профільними державними установами (Херсонським виробничо-експериментальним заводом по розведенню молоді частикових риб, Новокаховським рибоводним заводом частикових риб, Виробничо-експериментальним Дніпровським осетровим рибовідтворювальним заводом ім. академіка С. Т. Артющика та Рибоводним форелевим заводом «Лопушно») до українських водойм випущено понад 15,6 млн екз. водних біоресурсів. Це на 8,6% більше запланованого показника та на 11% більше ніж минулого року.
«Держрибагентство планомірно здійснює заходи зі збереження та збільшення чисельності водних біоресурсів у природному середовищі, їх біологічного різноманіття шляхом забезпечення охорони, відтворення та раціонального використання», зазначив т.в.о. Голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Яцура.
Він додав, що профільні державні установи, які належать до сфери управління відомства, в 2019 році випустили у водойми по всій території України понад 10,6 млн екз. рослиноїдних видів риб та коропа, 1,6 млн екз. стерляді та осетра російського і майже 3,2 млн екз. щуки, сома та судака.
Також понад 174 тис. екз. дунайського лосося, райдужної і струмкової форелі випущено у гірські річки Чернівецької та Івано-Франківської областей. Ці види риб вирощено на державній установі "Рибоводний форелевий завод «Лопушно».
Найбільше випущено водних біоресурсів (7,7 млн екз.) Херсонським виробничо-експериментальним заводом по розведенню молоді частикових риб. Зокрема, вселено понад 6,7 млн екз. рослиноїдних видів риб і коропа та 1 млн екз. щуки.
Ще майже 4,9 млн екз. вселено Новокаховським рибоводним заводом частикових риб. З них: 2,7 млн екз. рослиноїдних видів риб і коропа, 2,2 млн екз. щуки, сома та судака.
Також 2,8 млн екз. молоді риб випущено у водойми Виробничо-експериментальним Дніпровським осетровим рибовідтворювальним заводом ім. академіка С. Т. Артющика. Зокрема: 1,6 млн стерляді й осетра російського та 1,2 млн рослиноїдних видів риб і коропа.
Крім того, у 2019 році державні заводи продовжили розширювати географію вселення водних біоресурсів. Протягом року відбувалося зариблення:
- річок Десна, Сейм, Шостка, Псел, Південний Буг, Чайка, Рось, Тясмин, Серет, Черемош, Прут, Рибниця, Глухець, Піха, Озірний, пониззя р. Дніпро.
Детальніше з інформацією можна ознайомитися за посиланням.
Довідкова інформація:
Велике значення для відновлення рибогосподарського потенціалу та підтримки сталих рибних запасів у водоймах має штучне відтворення цінних представників іхтіофауни. Особливо гостро це питання піднімається зараз, в умовах посиленого антропогенного навантаження, яке безпосередньо впливає на шляхи міграцій риб та погіршення умов їх природного нересту.
Зариблення водойм України здійснюється користувачами, громадськими організаціями, підприємствами, які працюють відповідно до Режимів СТРГ, за рахунок компенсаційних коштів та благодійних внесків. Проте найбільш масштабні вселення водних біоресурсів відбуваються за рахунок державного бюджету чотирма державними рибовідтворювальними комплексами: Херсонським виробничо-експериментальним заводом по розведенню молоді частикових риб, Новокаховським рибоводним заводом частикових риб, Виробничо-експериментальним Дніпровським осетровим рибовідтворювальним заводом ім. академіка С. Т. Артющика та Рибоводним форелевим заводом «Лопушно».
14.01.2020
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119