Недобросовісна конкуренція: “грузинські” вина, склад соків та нектарів, мобільний інтернет “4.5G” - АМКУ
Антимонопольний комітет вимагає припинити введення в оману споживачів шляхом поширення недостовірної інформації щодо походження та властивостей товарів та послуг вин, соків та стандарту мобільного інтернет-зв’язку.
ВИНА Вина
з сонячної Грузії вже давно є популярними в Україні, складаючи гідну конкуренцію іншим іноземним та національним виробникам напоїв з винограду. Настільки популярними, що деякі українські винороби почали позначати свою продукцію в спосіб, який вказує на походження вина нібито з Грузії.антимонопольний комітет україни недобросовісна конкуренція: «грузинські» вина, склад соків та нектарів, мобільний інтернет «4.5g»
Саме так вчинили АТ «Коблево» з Миколаївщини, СП «АКВАВІНТЕКС» та ПРаТ «Одесавинпром» з Одещини.
Компанії оформлюють пляшки етикетками із елементами грузинського прапора, написами літерами грузинського алфавіту, зображенням карти Республіки Грузія, чоловіка у грузинському національному костюмі тощо. Назви напоїв також недвозначно пов’язують їх з Кавказом. Насамкінець, саме ці елементи оформлення є домінуючими, в той час як інформація про українського виробника напою маленькими літерами.
Рекомендації Комітету виноробам:
Вжити заходів щодо недопущення поширення на етикетках та контретикетках вина позначень, які можуть свідчити та бути сприйнятими як інформація про походження цього напою. Про результати розгляду повідомити АМКУ в 10-деннний термін.
СОКИ Високий рівень конкуренції на ринку соків підштовхує виробників до постійної та жорсткої боротьби за споживача. На жаль, інколи маркетингові ходи компаній межують із порушенням законодавства. В даному випадку мова йде про склад соків, а точніше про невідповідність заявленому на етикетці та справді наявному в самому напої.
Наводимо перелік виробників та соків/нектарів, щодо яких АМКУ рекомендує внести зміни в назві та/або зображенні на упаковці товару:
ІП «Кока-кола беверіджиз Україна лімітед» (напої «Rich»): гранатовий нектар освітлений нектар з банана та полуниці з м’якоттю вишневий нектар освітлений екзотик нектар (в об’ємі 0,5 та 1 л.) нектар мультифруктовий «Rich KIDS»
ТОВ «ГАЛІЦІЯ-ТРЕЙД» (напої марки «Світанок»): яблучно-полуничний нектар мультифруктовий нектар яблучно-вишневий нектар сік з м’якоттю в суміші фруктів «смузі яблуко-вишня-банан-полуниця» (під позначенням «Galicia»)
ТОВ «ЕКО-СФЕРА» соки з м’якоттю «Соки України» персиковий та абрикосовий соки з м’якоттю «Екосфера» персиковий сік з м’якоттю «Ранок»
ТОВ «Сандора» виноградний сік із білого винограду відновленого освітленого пастеризованого «Sandora» виноградний нектар із червоного винограду освітленого пастеризованого «Sandora» вишневий нектар освітлений пастеризований «Sandora» гранатовий нектар освітлений пастеризований «Sandora» грейпфрутовий нектар освітлений пастеризований «Sandora» манго нектар освітлений пастеризований «Sandora» яблучно-вишневий нектар освітлений пастеризований «Садочок» яблучно-гранатовий нектар освітлений пастеризований «Садочок» яблучно-полуничний сік з м’якоттю «Садочок»
ТОВ «ПЕРЛИНА ЗАПОРІЖЖЯ» рекомендовано внести зміни щодо виду продуктів, а саме інформації на упаковках соки абрикосовий, вишневий та сливовий з м’якоттю і цукром стерилізовані «ТОМА» Рекомендації АМКУ виробникам соків:
Припинити дії, що містять ознаки порушення Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», шляхом приведення інформації на упаковках, у назвах, зображеннях, позначеннях тощо у відповідність із складом продукту. Іншими словами обов’язково вказувати всі плоди, які містяться в соках та нектарах.
Стандарт зв’язку «4.5G» Антимонопольний комітет недобросовісна конкуренція: «грузинські» вина, склад соків та нектарів, мобільний інтернет «4.5g»Інтернет супроводжує нас всюди. Бути на зв’язку через месенджери та соцмережі, слідкувати за подіями в реальному часі, самому описувати навколишній світ та ділитися фотографіями й відео стали необхідністю для більшості сучасних активних громадян, в першу чергу молоді. Тому й оператори зв’язку ведуть невпинну боротьбу як за утримання абонентів так і за приріст кількості користувачів. Одним з ключових «козирів» у цій боротьбі є якість мобільного інтернету. Оскільки стандарт у основних операторів один і той же «4G», то з’являються спроби «домалювати» якість. В нашому випадку через придуманий «4.5G», який застосував у своїх рекламних матеріалах оператор «лайфселл».
Рекомендації Антимонопольного комітету, надані ТОВ «лайфселл»: Припинити поширення у рекламі відомостей щодо надання послуг мобільного Інтернету четвертого покоління у стандарті 4.5G. Інформування споживачів щодо послуг мобільного Інтернету четвертого покоління здійснювати у спосіб, що не вводитиме в оману споживачів. Про результати розгляду АМКУ у тридцятитиденний термін.
Нагадаємо, що рекомендації Антимонопольного комітету України є обов’язковими для суб’єктів господарювання. В разі їх невиконання АМКУ може застосувати суворіші заходи.
26.12.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119