Погода негативно впливає на стан перезимівлі озимих культур
На переважній більшості території країни погодно-кліматичні умови (аномально теплі температурні показники, дощі різної інтенсивності, тумани) негативно впливають на стан перезимівлі озимих культур, проте задовільні для розвитку шкідливих об’єктів.
Так, через вищезазначені умови відмічається подальший розвиток, розселення і шкідливість мишоподібних гризунів на посівах озимих зернових та ріпаку, на площах під багаторічними травами. Скрізь ними заселено 1470% площ озимини, де на одному гектарі угіддя нараховується 14, макс. до 5 жилих колоній (осередки Закарпатської обл.) на окремих посівах після соняшнику. В 100% заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях виявляють 36, в осередках Івано-Франківської, Київської, Львівської, Херсонської областей 810 жилих колоній на гектарі.
У закритих стаціях мишоподібні гризуни знайдені повсюди. В зерносховищах процент попадання в пастки становить 1%, в продовольчих складах 2%. По видовому складу переважає миша хатня. Боротьба з гризунами в закритих стаціях проводиться пастковим методом, природними ворогами та розкладанням отруєних принад.
Винищувальні роботи, які тривають повсюди, з використанням родентицидних принад забезпечують загибель до 7092% гризунів. Однак, з огляду на сприятливі для розвитку цих шкідників агрокліматичні умови та наявність значної кількості їх у місцях резервацій загроза пошкоджень посівів сільськогосподарських культур залишається істотною, а проведення дератизаційних заходів актуальною.
В Одеській, Херсонській областях переважно у посівах озимої пшениці, розміщеної після стерньових попередників, триває живлення личинок хлібної жужелиці, які чисельністю 0,21 екз. на кв.м пошкодили 12% рослин. Личинки живляться рослинами озимини, залишаючи тільки жилки, причому живлення може тривати навіть під сніговим покривом Пошкоджені рослини мають «змочалений» вигляд. У місцях скупчення личинок рослини гинуть, а на посівах утворюються плями у вигляді «лисин».
У посівах озимих пшениці, ячменю Вінницької, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської областей помірно тепла погода сприяє розвитку борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, темно-бурої плямистості, інфекційний запас яких скрізь зберігається на 111% рослин (Запорізька обл.). Більш уражені посіви ранніх строків сівби, які знаходяться у фазі кущіння. Якщо і надалі утримуватиметься така аномально тепла погода, вказані хвороби можуть відновити свій розвиток.
Повсюди спеціалісти управлінь фітосанітарної безпеки в областях проводять обстеження зерносховищ та складських приміщень усіх форм власності на наявність комірних шкідників. Так, в окремих партіях продовольчого та фуражного зерна у Черкаській області виявлені комірні довгоносики, гороховий зерноїд за чисельності 12 екз. в 1 кг зерна, що вимагає його знезараження через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів.
В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.
23.12.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119