На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Активна вегетація озимини припинилась наприкінці листопада

Протягом звітного періоду погода мала контрастний характер. В першій половині відмічалися плюсові показники, а друга характеризувалася перепадами температур, в день відлига, вночі незначні приморозки. Мінімальна температура на глибині вузла кущення озимих знижувалась від 0 до -20С, що вище критичної температури вимерзання. Активна вегетація рослин припинилась наприкінці листопада, що на 2 тижні пізніше середніх багаторічних строків.

Температурний режим та достатня кількість повноцінних кормів на переважній більшості території країни забезпечують задовільну життєдіяльність мишоподібних гризунів. Разом з тим, варто відмітити, що значного підвищення чисельності та активного розселення гризунів не відмічається. В озимих посівах майже усіх регіонів нараховується 1–3, осередково в полях Волинської, Луганської до 4 жилих колоній на гектар. Осередки високої чисельності гризунів 3–6 колоній на га, виявлені в Запорізькій області на озимині посіяній після соняшника, гороху.

В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур мають місце 2–5, у Волинській, Запорізькій, Київській, Луганській, Полтавській, Харківській до 6–8 жилих колоній на гектарі з чисельністю жилих нір на одну колонію — 20 — 50 штук. (Херсонська обл.). За слабкого та середнього ступенів у згаданих областях гризунами пошкоджено 1–15% рослин озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав.

У закритих стаціях мишоподібні гризуни знайдені повсюди. В зерносховищах процент попадання в пастки становить 1%, в продовольчих складах — 2%. По видовому складу переважає миша хатня. Боротьба з гризунами в закритих стаціях проводиться пастковим методом, природними ворогами та розкладанням отруєних принад.

Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, межуючою з неугіддями та багаторічними травами, ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. Інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатись насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3–5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених до використання родентицидів. Тому агрономи господарств та державні фітосанітарні інспектори повинні проводити систематичні обстеження з метою встановлення чисельності та визначення видового складу мишоподібних для проведення ефективного та вчасного захисту полів для забезпечення збереження посівів від пошкоджень.

Землекористувачам під час проведення захисних обробок посівів сільськогосподарських культур необхідно суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки.

Також, осередково в південних та центральних областях Степу й Лісостепу за вищевказаних агрокліматичних умов на ранніх загущених посівах озимих пшениці та ячменю відмічають слабкий розвиток борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, темно-бурої плямистості, кореневих гнилей, що негативно впливає на перезимівлю рослин. Подекуди в господарствах Запорізької області на полях озимих зернових культур, розміщених здебільшого після стерньових попередників, продовжується мляве живлення личинок хлібної жужелиці. Шкідником заселено до 8% площ від обстежених. Середня чисельність 0,5–2 екз. на кв.м . Личинки переважно ІІ віку. В осередках пошкоджено до 10% рослин.

Обстеження і аналіз овочевої продукції проведений державними фітосанітарними інспекторами в малогабаритних приміщеннях для зберігання овочів показав, що картопля змішаних сортів, яка зберігається насипом для продовольчих цілей уражена хворобами в загальній кількості — 2,5%, в тому числі: фітофторозом — 0,5%, за розвитку хвороби 1,5%; мокрою гниллю — 1% за розвитку хвороби 2%; фомозом — 1%, за розвитку хвороби 3%. Столовий буряк сортів Червона куля та Атаман уражений фомозом — 2% за розвитку хвороби 2%. Зберігається насипом. Морква сорту Шантане роял зберігається насипом, уражена чорною гниллю — 4%, за розвитку хвороби 2%. Капуста сорту Харківська зимова та Агресор зберігається насипом на стелажах. Виявлено ураження її сірою гниллю — 1%, за розвитку хвороби 2%. Подальший розвиток хвороб овочевих культур залежатиме від температурного режиму зберігання та вологості повітря в овочесховищах.

Скрізь продовжується обстеження зерносховищ і складських приміщень, перевірка зерна і зернопродуктів на наявність комірних шкідників. Проведеним аналізом зерна фуражної пшениці у Київській області було виявлено борошнистого кліща. В 1 кг виїмки налічувалось до 4 екз., що відповідає першому ступеню зараженості зерна. Тому, контроль за станом збереження зерна та зернопродуктів варто проводити постійно і, в разі виявлення комірних шкідників, приступити до знезараження збіжжя через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів

В господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав та інших угідь.

11.12.2019


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.