Україна має закласти в нову програму співпраці з МВФ власну стратегію економічного розвитку
Україна та МВФ провели перемовини та досягли попередніх домовленостей про умови нової програми співпраці. Йдеться про 5,5 мільярдів доларів кредиту в найближчі 3 роки. Сама угода ще має бути затвердженою. В УСПП звертають увагу на той факт, що нова програма в такому форматі знову не містить механізмів для економічного розвитку країни, а буде всього лиш своєрідним «гарантом» уникнення дефолту. Про це заявив президент УСПП Анатолій Кінах в ефірі національного телеканалу.
«Допомога МВФ та інших міжнародних інституцій є дуже цінною та важливою для України. Проте нова програма, яка обговорюється наразі із фондом це не програма розвитку, а механізм уникнення дефолту і найбільш примітивний вид співпраці з кредитором. Це не те, що має, до прикладу, Аргентина програму на 3 роки обсягом 54 млрд. доларів, яка спрямована на підвищення конкурентоспроможності економіки, просування експорту, розвиток тощо. Перед нами не лише сума, яка корелюється з попередніми боргами, але й жорсткі ультимативні умови: ріст тарифів, необхідність широкої приватизації та швидкого відкриття ринку землі», каже лідер ділової спільноти.
Він переконаний: Україні в нову програму співпраці з МВФ потрібно закласти власну стратегію економічного розвитку. Інакше остання буде недієвою, більше того стратегія віддавання старих боргів за рахунок нових рано чи пізно призведе до поразки.
Президент УСПП нагадав, що у держбюджеті на 2020 рік на обслуговування внутрішнього і зовнішнього боргу закладено 438 млрд. гривень або практично 40% дохідної частини. Таке боргове навантаження безпрецедентно високе і потребує чіткого плану щодо його поступового зниження. Це можливо зробити лише за рахунок росту економічної активності, пожвавленню інвестиційного клімату.
«В меседжах, які транслює керівництво МВФ, є два ключових моменти. По-перше, вони вітають нас із успішними реформами, хоча у своєму звіті нещодавно Фонд назвав Україну найбіднішою державою Європи, що потім підтвердило і дослідження ЄС. Другий момент це мета нової програми, яка, за словами керівника МВФ, має бути спрямована на „підтримку“. Це означає змогу України обслуговувати свої зобов’язання по попереднім боргам. Це неправильно, підтримка повинна перетворитися на розвиток», наголосив Анатолій Кінах.
Ці та інші питання, переконаний президент УСПП, повинні бути винесені на порядок денний комунікацій як бізнесу і влади в Україні, так і на переговори з міжнародними партнерами і кредиторами.
УСПП
11.12.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119