Рада прийняла Закон щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового
3 грудня, Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального“ щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового».
Законом передбачено скасувати державну монополію на виробництво спирту починаючи з 1 січня 2020 року, надати можливість субєктам господарювання будь-якої форми здійснювати провадження діяльності з виробництва спирту за умови одержання відповідної ліцензії та провести повну лібералізацію експорту спирту з України.
Законом встановлено, що «До 1 січня 2024 року імпорт спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового здійснюється лише державними підприємствами (організаціями), спеціально уповноваженими на це Кабінетом Міністрів України.
З 1 липня 2021 року дозволяється введення в експлуатацію та надання дозволів на будівництво нових підприємств з виробництва спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового.
Особи, які придбали майно Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (Державне підприємство „Укрспирт“), а також підприємства концерну „Укрспирт“ або уклали договір у рамках державно-приватного партнерства щодо такого майна, мають взяти на себе зобов’язання щодо збереження видів діяльності та не менш ніж 70 відсотків штатних одиниць, задіяних у виробництві станом на 1 січня 2020 року, до 1 липня 2021 року.
До 1 січня 2024 року виробництво алкогольних напоїв для реалізації на території України здійснюється з використанням спирту етилового ректифікованого, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового та виноградного дистиляту спиртового, що мають статус українських товарів відповідно до Митного кодексу України.
Забороняється участь у приватизації, оренді державних підприємств виробників спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового резидентів іноземної держави, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, та осіб, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами такої іноземної держави або діють в їх інтересах».
«Як показує досвід країн Центральної та Східної Європи, приватизація часто була тим механізмом, яка дозволяла почати залучення в економіку прямих іноземних інвестицій а саме прямі іноземні інвестиції були двигуном їх швидкого та стабільного економічного зростання. По-третє, приватизація залучає в економіку більш ефективного власника, ніж держава. В результаті підприємства стають більш ефективними та конкурентоздатними, а відтак і сама економіка стає більш конкурентоздатною на світовому ринку. Хочу підкреслити, що сьогодні державна монополія на спирт є лише у двох країнах Україні та Білорусії», прокоментував в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун.
Відповідні зміни внесено до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 липня 2020 року. Проект Закону зареєстровано за №2300.
06.12.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119