ЄБРР і Райффайзен Банк Аваль видали перший кредит за програмою розподілу ризиків
ЄБРР і Райффайзен Банк Аваль (РБА) підтримують розвиток українського агробізнесу та розкриття його потенціалу.
У рамках цієї спільної транзакції РБА надає Кролевецькому комбікормовому заводу (ККЗ) кредит до $8,5 млн, тоді як ЄБРР бере на себе половину ризику за цим кредитом згідно з угодою про розподіл ризиків, укладеною між двома фінансовими установами.
ККЗ інвестує отримані кошти у придбання понад 100 вагонів-зерновозів, 13 нових вантажівок з причепами і спеціалізованого обладнання, що дозволить покращити операційну ефективність компанії та диверсифікувати її логістичні операції. Це фінансування також сприятиме оновленню існуючого парку вантажівок, що використовуються для перевезення сільськогосподарських культур.
У рамках ПРР ЄБРР братиме на себе ризики за кредитами, які РБА надаватиме компаніям, на загальну суму до €20 млн протягом наступних 3 років. ПРР сприятиме збільшенню розмірів та строків погашення кредитів для компаній по всій країні.
ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності у країні в 1993 році Банк узяв на себе сукупні зобовязання щодо надання майже €14,6 млрд в рамках 445 проектів.
Починаючи з жовтня 2005 року, Райффайзен Банк Аваль є частиною банківської групи «Райффайзен Банк Інтернаціональ АГ», Австрія. Банк пропонує широкий перелік стандартних та новітніх банківських послуг, якими користуються понад 2,5 млн клієнтів.
На думку ЄБРР, економіка України залишилась стійкою до політичних факторів, але темп зростання буде дещо поміркованим, як і раніше.
Темп зростання ВВП країни у 2019 р. залишиться на рівні 3,3% (повторення результату 2018 р.) і трохи прискориться до 3,5% у 2020 р.
Бурхливий розвиток будівельного сектору та потужне реальне зростання чистих доходів були серед факторів, які допомогли України впоратися з тиском, обумовленим політичними подіями та геополітичною нестабільністю, що триває.
Інфляція споживчих цін уповільнилася до 7,5% у вересні 2019 р., що все одно було вище цільового показника 5%, визначеного регулятором.
«Враховуючи, що на 20202021 р. припадає погашення державним сектором значних запозичень в іноземній валюті, нова орієнтована на реформи програма МВФ є надзвичайно важливою для підтримки очікувань інвесторів та макроекономічної стабільності», зазначається у звіті ЄБРР «Регіональні економічні перспективи».
Згідно зі звітом ЄБРР темп зростання у країнах ЄБРР, які знаходяться на шляху розвитку, уповільнюється через слабші прогнози для глобальної економіки, тиск, пов’язаний з уповільненням темпів зростання країн Єврозони та Китаю, напруженість у торговельних відносинах між США та Китаєм, а також глобальне скорочення обсягів автомобільного виробництва.
Цьогорічне зниження темпів економічного зростання в регіоні ЄБРР також є наслідком економічної слабкості Туреччини, що триває, а також уповільнення темпів розвитку в Росії, говориться у звіті.
Згідно зі звітом ЄБРР «Регіональні економічні перспективи» середній темп зростання для всіх країн, в яких інвестує ЄБРР, у 2019 р. складе 2,4% (порівняно з 3,4% у 2018 р.).
У 2020 р. він має піднятися до 2,9%, що є трохи нижчим від попереднього, травневого прогнозу (3,0%) і набагато нижчим від фактичного темпу зростання у 2017 р., який становив 3,8%.
Підвищення темпу економічного зростання наступного року має відбутися в основному завдяки кращим показникам у Росії та Туреччині. У звіті прогнозується стабільне зростання у регіоні Південного та Східного Середземномор’я, де працює ЄБРР.
У прогнозі відзначається значна кореляція між зростанням у країнах Європи, що розвиваються, та трендами, що спостерігаються на глобальному рівні та у більш розвинених європейських країнах. У ньому підкреслюється, що глобальні економічні прогнози наразі находяться на найнижчому рівні з початку світової фінансової кризи. Прогноз розвитку Єврозони є найнижчим з 2013 р.
"Враховуючи глибоку інтеграцію європейських країн, що розвиваються, у «фабрику під назвою „Європа“» та важливість автомобільної промисловості для їхніх економік, цей регіон є дуже вразливим для слабкості в автомобільній галузі та подальшого зниження темпів зростання у Німеччині", зазначається у звіті.
У ньому також говориться, що Словаччина є світовим лідером за кількістю вироблених автомобілів на душу населення. Інші економіки Центральної та Південно-Східної Європи такі як Угорщина, Румунія та Словенія також значною мірою залежать від автомобільної промисловості.
У звіті зазначається, що подальша ескалація напруженості у торговельних відносинах та зростання глобальної невизначеності в політичній сфері, у тому числі щодо планів Великої Британії вийти з Європейського Союзу, представляють основні ризики для представленого прогнозу.
Економіки регіонів ЄБРР є особливо вразливими до подальшого уповільнення в Єврозоні, глибшого, ніж очікувалося, спаду в Китаї та просідання автомобільній промисловості, що триває в усьому світі.
Очікується, що «м’який» Брекзіт не матиме значного прямого впливу на більшість економік регіонів ЄБРР. Непрямі впливи у випадку «жорсткого» Брекзіта, враховуючи відповідне уповільнення економічного зростання в Єврозоні, будуть набагато більшими, особливо у Південно-Східній Європі.
У цьому регіоні уповільнення процесу вступу до Європейського Союзу, зокрема останні зміни в євроінтеграційних перспективах Західних Балкан, може негативно вплинути на настрій інвесторів та прогнози економічного розвитку.
Згідно із звітом ЄБРР темп економічного зростання стає більш поміркованим у більшості країн Центральної Європи, Балтійського регіону та Південно-Східної Європи, що обумовлено слабшим зростанням в Єврозоні та негативними трендами у світовій торгівлі.
У Центральній Європі та Балтії зростання ВВП уповільниться до 3,7% у 2019 р. та далі до 3,2% у 2020 р. (порівняно з 4,2% минулого року). ЄБРР значно зменшив свій прогноз для Словаччини на 2019 р. на 1,1 процентний пункт до 2,5%.
У Південно-Східній Європі Банк очікує зростання на 3,3% цього року та 3,0% у 2020 р. (після 3,4% у 2018 р.).
Після падіння до 0,7% у першому півріччі цього року, спричиненого підвищенням ПДВ, зниженням цін на нафту та слабкими інвестиціями, темп зростання економіки Росії згідно з прогнозом має зрости завдяки збільшенню обсягів інвестицій у державному секторі та більш сприятливій монетарній політиці.
Незважаючи на це прогнозоване підвищення до 1,1% у 2019 р. та 1,7% у 2020 р., Росія все одно зростатиме повільніше, ніж у 20018 р. (2,3%). Але, як зазначається у звіті, ця все одно потужна динаміка в Росії підтримуватиме зростання в Центральній Європі, на Кавказі та у Центральній Азії.
ЄБРР прогнозує повернення до економічного зростання в Туреччині у 2020 р. після стиснення у 2019 р., яке зрештою, напевне, виявиться меншим, ніж очікувалося раніше, враховуючи зростання обсягів кредитування, фіскальні стимули та підвищення упевненості споживачів. Турецька економіка, ймовірно, зросте на 2,5% наступного року після стиснення на 0,2% у 2019 р.
Очікується, що у регіоні Південного та Східного Середземномор’я темп зростання в цілому особливо не зміниться порівняно з цифрами 2018 р. В Єгипті збережеться високий темп розвитку завдяки значним обсягам інвестицій та потужному туристичному сезону в результаті реформування цього сектору.
Прогноз для Лівану, який і без того був не дуже оптимістичним, додатково і суттєво зменшується через поточну політичну нестабільність та нещодавні соціальні заворушення.
22.11.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119