20-100% площ озимого ріпаку, переважно лісостепових та поліських областей, охоплено пероноспорозом
У Степу, подекуди Лісостепу, Івано-Франківській та Львівській областях Полісся в посівах озимих зернових колосових культур, розміщених після стерньових попередників, продовжують живитися личинки (І-ІІ віків) хлібної жужелиці (туруна). Чисельність шкідника становить 0,22 екз. на кв.м, які пошкодили 27% рослин. Гусениці озимої совки, які перебувають здебільшого в ІУ-УІ віках, за чисельності 0,22 екз. на кв.м доживлюються та відходять в нижні шари ґрунту на зимівлю.
Проти зазначених шкідників за надпорогової чисельності та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фази сходи початок кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування дозволеними до використання інсектицидами.
Температурний режим звітного періоду повсюди сприяв розвитку та поширенню хвороб у посівах озимих культур. Борошнистою росою охоплено 212, макс. до 20% в осередках Волинської області. Септоріозом, кореневими гнилями, бурою листковою іржею уражено 26% рослин. Повсюди на ранніх посівах озимого ячменю гельмінтоспоріоз охопив 28% рослин культури. Для збереження зимостійкості рослин посіви оздоровлюють рекомендованими фунгіцидами.
20100% площ озимого ріпаку, переважно лісостепових та поліських областей, охоплено пероноспорозом, борошнистою росою, фомозом, альтернаріозом, білою плямистістю, бактеріозом, де ними уражено 210% рослин (Волинська, Хмельницька обл.). Осередково в посівах культури спостерігається пошкодження капустяною попелицею, хрестоцвітими блішками, гусеницями ріпакового пильщика, озимої совки. Для запобігання переростання та покращення перезимівлі у фазу 56 листків культури рекомендовано провести обробку дозволеними до використання фунгіцидами.
Повсюди у посівах озимих зернових та ріпаку спостерігається масове розселення мишоподібних гризунів, які продовжують мігрувати з лісосмуг, узбіч доріг, неорних земель, в пошуках соковитого корму. Відсоток заселених площ у посівах озимої пшениці по парах складає 1020%, у посівах озимої пшениці, висіяної по стерньовим попередникам, площа заселення гризунами становить 1530%, у посівах озимини після зібраного соняшника -30%, осередково до 80%, за чисельності 0,84 жилих колоній з 25, макс. 89 жилими норами на 1 га (Волинська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Чернівецька, Хмельницька). У посівах озимого ріпаку нараховується 1,13 колоній на гектар, в них по 14 жилих нори, заселено до 30% обстеженої площі (Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Луганська, Львівська обл.). Багаторічні трави, неугіддя, лісосмуги, неорні землі, заселені гризунами на площі 40100% по 25, макс. 611 (Вінницька, Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Луганська, Хмельницька, Чернівецька, ін. обл.) жилих колоній на гектарі.
Збереження сходів озимих культур забезпечує своєчасне виявлення та знешкодження гризунів в разі 35 і більше жилих колоній на гектарі через внесення в нори отруєних принад дозволених родентицидів.
У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку, багаторічних травах та інших угіддях.
09.11.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119