На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Економічне зростання України залишається стійким, але поміркованим

Йому сприяє потужне приватне споживання та значні притоки приватного капіталу

На думку ЄБРР, економіка України залишилась стійкою до політичних факторів, але темп зростання буде дещо поміркованим, як і раніше.

Темп зростання ВВП країни у 2019 р. залишиться на рівні 3,3% (повторення результату 2018 р.) і трохи прискориться до 3,5% у 2020 р.

Бурхливий розвиток будівельного сектору та потужне реальне зростання чистих доходів були серед факторів, які допомогли України впоратися з тиском, обумовленим політичними подіями та геополітичною нестабільністю, що триває.

Інфляція споживчих цін уповільнилася до 7,5% у вересні 2019 р., що все одно було вище цільового показника 5%, визначеного регулятором.

«Враховуючи, що на 2020–2021 р. припадає погашення державним сектором значних запозичень в іноземній валюті, нова орієнтована на реформи програма МВФ є надзвичайно важливою для підтримки очікувань інвесторів та макроекономічної стабільності», зазначається у звіті ЄБРР «Регіональні економічні перспективи».

Згідно зі звітом ЄБРР темп зростання у країнах ЄБРР, які знаходяться на шляху розвитку, уповільнюється через слабші прогнози для глобальної економіки, тиск, пов’язаний з уповільненням темпів зростання країн Єврозони та Китаю, напруженість у торговельних відносинах між США та Китаєм, а також глобальне скорочення обсягів автомобільного виробництва.

Цьогорічне зниження темпів економічного зростання в регіоні ЄБРР також є наслідком економічної слабкості Туреччини, що триває, а також уповільнення темпів розвитку в Росії, говориться у звіті.

Згідно зі звітом ЄБРР «Регіональні економічні перспективи» середній темп зростання для всіх країн, в яких інвестує ЄБРР, у 2019 р. складе 2,4% (порівняно з 3,4% у 2018 р.).

У 2020 р. він має піднятися до 2,9%, що є трохи нижчим від попереднього, травневого прогнозу (3,0%) і набагато нижчим від фактичного темпу зростання у 2017 р., який становив 3,8%.

Підвищення темпу економічного зростання наступного року має відбутися в основному завдяки кращим показникам у Росії та Туреччині. У звіті прогнозується стабільне зростання у регіоні Південного та Східного Середземномор’я, де працює ЄБРР.

У прогнозі відзначається значна кореляція між зростанням у країнах Європи, що розвиваються, та трендами, що спостерігаються на глобальному рівні та у більш розвинених європейських країнах. У ньому підкреслюється, що глобальні економічні прогнози наразі находяться на найнижчому рівні з початку світової фінансової кризи. Прогноз розвитку Єврозони є найнижчим з 2013 р.

"Враховуючи глибоку інтеграцію європейських країн, що розвиваються, у «фабрику під назвою „Європа“» та важливість автомобільної промисловості для їхніх економік, цей регіон є дуже вразливим для слабкості в автомобільній галузі та подальшого зниження темпів зростання у Німеччині", зазначається у звіті.

У ньому також говориться, що Словаччина є світовим лідером за кількістю вироблених автомобілів на душу населення. Інші економіки Центральної та Південно-Східної Європи — такі як Угорщина, Румунія та Словенія — також значною мірою залежать від автомобільної промисловості.

У звіті зазначається, що подальша ескалація напруженості у торговельних відносинах та зростання глобальної невизначеності в політичній сфері, у тому числі щодо планів Великої Британії вийти з Європейського Союзу, представляють основні ризики для представленого прогнозу.

Економіки регіонів ЄБРР є особливо вразливими до подальшого уповільнення в Єврозоні, глибшого, ніж очікувалося, спаду в Китаї та просідання автомобільній промисловості, що триває в усьому світі.

Очікується, що «м’який» Брекзіт не матиме значного прямого впливу на більшість економік регіонів ЄБРР. Непрямі впливи у випадку «жорсткого» Брекзіта, враховуючи відповідне уповільнення економічного зростання в Єврозоні, будуть набагато більшими, особливо у Південно-Східній Європі.

У цьому регіоні уповільнення процесу вступу до Європейського Союзу, зокрема останні зміни в євроінтеграційних перспективах Західних Балкан, може негативно вплинути на настрій інвесторів та прогнози економічного розвитку.

Згідно із звітом ЄБРР темп економічного зростання стає більш поміркованим у більшості країн Центральної Європи, Балтійського регіону та Південно-Східної Європи, що обумовлено слабшим зростанням в Єврозоні та негативними трендами у світовій торгівлі.

У Центральній Європі та Балтії зростання ВВП уповільниться до 3,7% у 2019 р. та далі до 3,2% у 2020 р. (порівняно з 4,2% минулого року). ЄБРР значно зменшив свій прогноз для Словаччини на 2019 р. — на 1,1 процентний пункт до 2,5%.

У Південно-Східній Європі Банк очікує зростання на 3,3% цього року та 3,0% у 2020 р. (після 3,4% у 2018 р.).

Після падіння до 0,7% у першому півріччі цього року, спричиненого підвищенням ПДВ, зниженням цін на нафту та слабкими інвестиціями, темп зростання економіки Росії згідно з прогнозом має зрости завдяки збільшенню обсягів інвестицій у державному секторі та більш сприятливій монетарній політиці.

Незважаючи на це прогнозоване підвищення до 1,1% у 2019 р. та 1,7% у 2020 р., Росія все одно зростатиме повільніше, ніж у 20018 р. (2,3%). Але, як зазначається у звіті, ця все одно потужна динаміка в Росії підтримуватиме зростання в Центральній Європі, на Кавказі та у Центральній Азії.

ЄБРР прогнозує повернення до економічного зростання в Туреччині у 2020 р. після стиснення у 2019 р., яке зрештою, напевне, виявиться меншим, ніж очікувалося раніше, враховуючи зростання обсягів кредитування, фіскальні стимули та підвищення упевненості споживачів. Турецька економіка, ймовірно, зросте на 2,5% наступного року після стиснення на 0,2% у 2019 р.

Очікується, що у регіоні Південного та Східного Середземномор’я темп зростання в цілому особливо не зміниться порівняно з цифрами 2018 р. В Єгипті збережеться високий темп розвитку завдяки значним обсягам інвестицій та потужному туристичному сезону в результаті реформування цього сектору.

Прогноз для Лівану, який і без того був не дуже оптимістичним, додатково і суттєво зменшується через поточну політичну нестабільність та нещодавні соціальні заворушення.

Європейський Банк Реконструкції та Розвитку

06.11.2019


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.