На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

В Україні почала роботу Національна технічна робоча група з GLOBALG.A.P.

4 жовтня 2019 року у Києві відбулося установче засідання Національної технічної робочої групи (НТРГ) GLOBALG. A. P. По всьому світу, цей орган відповідає за переклад і адаптацію вимог GLOBALG. A. P. виходячи з інтересів і потреб місцевих зацікавлених сторін та слугує зв’язуючою ланкою і першою точкою контакту між GLOBALG. A. P. і країною.

«Така велика країна, як Україна, має великий потенціал для експорту сільськогосподарської продукції, — говорить Едіте Страдзіна, аккаунт-менеджер GLOBALG. A. P. — реалізувати його можна тільки впровадивши найкращі світові практики та інновації і довівши всьому світові, що українська продукція відповідає найкращим світовим стандартам. Впроваджуючи стандарти, фермер забезпечує високу якість і гарантує сталість процесів виробництва.»

«Наш центр має значний досвід консультування з впровадження стандартів у різних країнах. — Валентина Березан, генеральний директор Центру розвитку якості, — Ми розуміємо, що впроваджуючи зміни і адаптовуючи законодавче поле держави до міжнародних норм, ми гарантуємо конкурентоздатність української аграрної галузі, і якість життя споживачів.»

"Я вважаю, що наша сьогоднішня зустріч відкриває новий розділ в історії сільського господарства України, — говорить Кірк Реймер, керівник проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», — коли дотримання і використання найвищих міжнародних стандартів безпеки та якості справді і повноцінно стануть щоденною практикою для українських фермерів."

На сьогодні до складу НТРГ в Україні увійшли 28 учасників, серед них: виробники, експерти, торговельні мережі, консультанти, представники наукового середовища, лабораторій, органів сертифікації, агробізнесу та інші зацікавлені сторони з досвідом у сфері безпеки харчових продуктів, екології, впливу на добробут людей і тварин. Участь в установчому засіданні Національної технічної робочої групи в Україні взяла Едіте Страдзіна — аккаунт-менеджер GLOBALG. A. P.

Під час першого установчого засідання були обрані Секретаріат і Голова НТРГ та затверджений план роботи НТРГ на перший рік. Зокрема, в першу чергу будуть перекладені

і адаптовані Загальні положення стандарту GLOBALG. A. P. вер.5.2. і Оцінювання ризиків щодо соціальних практик у первинному виробництві (GRASP). Фінальні версії документів будуть розміщені на сайті GLOBALG. A. P. www.globalgap.org та на сайті Центру розвитку якості — приймаючої організації Національної технічної робочої групи в Україні: www.qdc.com.ua.

Загалом, сфера відповідальності Національної технічної робочої групи включає ряд питань:

полегшення впровадження стандарту GLOBALG. A. P. у місцевому середовищі та гармонізація вимог стандарту GLOBALG. A. P. із законодавством України
переклад, тлумачення та адаптація настанов GLOBALG. A. P. до місцевих умов
інформаційна підтримка місцевих виробників щодо оновлень і змін у стандарті GLOBALG. A. P.
забезпечення зворотного зв’язку від місцевих зацікавлених сторін та підготовка пропозицій до GLOBALG. A. P. щодо удосконалення стандарту від імені українського професійного середовища.

До кінця жовтня 2019 р. НТРГ збирає пропозиції для доопрацювання плану діяльності на наступний рік. Засідання Робочої групи відбуватимуться раз на квартал. Наступне засідання заплановане на січень 2020 року.

Контактна особа Національної технічної робочої групи GLOBALG. A. P. в Україні:

Валентина Фролова, секретар НТРГ, тел.: + 38 (044) 361 2249, ел. пошта: ntwg@qdc.com.ua.

***

GLOBALG. A. P. — одна з найвідоміших у світі систем управління якістю і безпечністю харчових продуктів у сільському господарстві і найбільш розповсюджена схема сертифікації належних сільськогосподарських практик на рівні первинного виробництва. GLOBALG. A. P. 15 років тому започаткували європейські мережі роздрібної торгівлі. На той час вміст пестицидів у продукції, яку реалізовували в супермаркетах, ніхто не контролював. Це негативно впливало на здоров’я покупців і репутацію торговельних закладів. Тому для виробників були запроваджені єдині стандарти й однакові правила виробництва та постачання продуктів у супермаркети Європи.

Перші сертифіковані на відповідність вимогам GLOBALG. A. P. господарства з’явилися 2003 року. Із 2004-го це явище стало масовим, а з 2006-го набуло міжнародного характеру. Нині на відповідність вимогам GLOBALG. A. P. сертифіковано понад 200 тис. виробників, у 135 країнах світу. Лідерами з кількості сертифікованих господарств є Іспанія, Італія та Нідерланди.

***

ТОВ «Центр Розвитку Якості» — це компанія, завданням якої є сприяння підприємствам усіх форм власності в підвищенні ефективності діяльності в досягненні максимальних економічних результатів. Місією компанії є популяризація та впровадження в життя міжнародного досвіду зі стандартизації систем менеджменту через проведення консалтингових робіт з побудови та впровадження систем менеджменту та підвищення кваліфікації персоналу на підприємствах, відповідно до вимог міжнародних стандартів.

***

Проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» — це проект USAID, що реалізується компанією Кімонікс і ставить за мету сприяння всеохоплюючому і стійкому економічному зростанню шляхом розвитку аграрного сектора і створення більш привабливих умов проживання в сільській місцевості України. Проект триватиме до липня 2020 року. Докладніша інформація про проект: https://www.facebook.com/usaid.ards.

***

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521–57–41або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine.

06.10.2019


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.