Бізнес закликає встановити в Україні вимоги до знаку відповідності європейського зразка
Як у виробництві продукції (побутової хімії, мийних засобів, тощо), так і в її маркуванні бізнес прагне використовувати найсучасніші технології та інноваційні підходи в роботі з метою повного та якісного задоволення потреб споживачів.
Так, в контексті упаковки, наприклад, йдеться про створення пляшок для мийних засобів спеціальної форми, зокрема, ергономічних, більш зручних для використання споживачами. Однак, варто зазначити, в питанні маркування такої упаковки у поєднанні з термоусадочною технологією нанесення стрічки з етикеткою та компактним розміщенням інформації про продукцію, відбувається незначна оптична деформація форми зображення знаку відповідності (трилисника).
За інформацією компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації, контролюючі органи ЄС не кваліфікують цю деформацію як порушення вимог законодавства та, відповідно, не накладають на компанії санкцій у зв’язку з цим. Адже дана деформація є абсолютно нормальним виробничим процесом.
На жаль, в Україні ситуація протилежна з ЄС. Суто технічна зміна форми знаку відповідності в процесі нанесення етикетки на упаковку, яка ніяким чином не впливає на якісні характеристики продукції компаній та не може нанести шкоду споживачам такої продукції, все ж є підставою для накладання значних штрафних санкцій (від 1275 до 34 тис грн) та застосування коригувальних заходів.
Тож, на думку експертів ЕВА, невідповідність форми національного знаку відповідності, яка виникла у результаті виробничого процесу, не повинна вважатись порушенням і в Україні, якщо ми прагнемо мати цивілізовані європейські правила гри. І бізнес, зі свого боку, вже більше року закликає звернути увагу на цю ситуацію.
Минулого тижня Мінекономрозвитку було опубліковано для громадського обговорення проект постанови про внесення змін до постанови КМУ №1184, направлену на вирішення даного питання, з описом знаку відповідності. Проте, на думку бізнесу, все ж деякі аспекти потребують уточнення в документі.
Так, останнім часом збільшилась кількість випадків, коли перевіряючі органи досить суб’єктивно та без належного розуміння виробничих процесів трактують відсутність знаку відповідності або так-званого трилисника безпосередньо на електрообладнанні (навіть при його наявності на упаковці та супровідній документації), як порушення вимог технічних регламентів, незважаючи на особливості виробу. В результаті, компанії вимушені кожен раз захищати свої права в судах, які тривають роками та коштують тисячі євро. У той же час, в ЄС допускаються випадки, коли знак СЕ (аналог нашого трилисника) наноситься, наприклад, лише на пакування, якщо нанесення знаку на продукт є неможливим у зв’язку з обґрунтованими технічними або економічними умовами.
Тому, бізнес пропонує доповнити Проект Постанови положенням щодо того, що визначити неможливість або невиправданість нанесення знаку відповідності безпосередньо на товар має, в першу чергу, виробник, оскільки саме він володіє даними про виробничі процеси та особливості потрапляння саме цього товару на ринок України. А відтак, нанесення знаку відповідності на супровідні документи та пакування не мають розглядатись як порушення, якщо виробник стверджує, що нанесення знаку відповідності безпосередньо на виріб є неможливим або невиправданим через характер продукції.
Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до Мінекономрозвитку з проханням врахувати в проекті постанови пропозиції Асоціації. Так, на думку бізнесу, важливо передбачити не лише можливість незначної деформації знаку якості при нанесенні на пакування (не більше ніж на 20% за умови, що він залишається видимим та розбірливим), але й можливість наносити знак на упаковку та супровідну документацію, у разі, якщо виробник стверджує про неможливість нанесення знаку безпосередньо на виріб. Сподіваємось, голос свідомого бізнесу почують!
29.09.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119