На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

«З лояльністю до бізнесу. За що більше не штрафують податківці» - роз’яснення начальника Одеського управління Офісу ВПП ДФС Вікторії Талпи

Скасування фінансових санкцій за порушення касової дисципліни є важливим кроком з боку держави, адже більшість механізмів та важелів створення комфортних умов для підприємців знаходяться у руках влади та, значною мірою,є її відповідальністю.
Скасований Президентом жорсткий Указ № 436 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» — це подія, яка має істотне значення для підприємництва. І необхідність цього рішення була очевидна, по-перше, через невідповідність штрафних санкцій чинному законодавству, адже згідно з п. 22 ст. 92 Конституції засади цивільно-правової відповідальності визначаються виключно законами України, а діяння, які є злочинами, адміністративними або дисциплінарними правопорушеннями, та відповідальність за них.
А, по-друге, п. 111.2 ПКУ встановлює, що фінансова відповідальність за порушення норм законів з питань оподаткування чи іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладений на контролюючі органи, встановлюється і застосовується згідно з цим Кодексом та іншими законами України. Тож штрафні санкції мають встановлюватися виключно законами України.
Отже, відповідно до Указу Президента № 418/2019 фіскальні органи більше не штрафують за:
- перевищення лімітів залишку готівки в касах;
- неоприбуткування, неповне та/або несвоєчасне оприбуткування готівки в касах;
- перевищення строків використання виданої під звіт готівки, а також видача готівки під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів;
- проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера тощо) на підтвердження сплати коштів покупцем;
- витрачання готівки з виручки від реалізації та інших касових надходжень на виплати, пов’язані з оплатою праці, за наявності податкової заборгованості, а також використання одержаних у банку готівкових коштів не за цільовим призначенням (санкції фактично не застосовувалися).
Але при цьому варто пам’ятати, що Положення № 148 залишається чинним. І невиконання норм Положення № 148, вважатиметься порушенням. Тільки відповідальність за порушення Положення № 148 залишилася лише адміністративна та за окремі види порушень.
Відповідно до підприємця, який, приміром, не повернув вчасно невикористаний залишок грошових коштів штрафні санкції не застосовуватимуться. Лише адміністративну відповідальність (у вигляді включення цієї суми до оподатковуваного доходу) можливо застосувати до працівника за ПКУ (п.п. 164.2.11 ПКУ).
Також нагадуємо, що діє Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», розділом ІV якого передбачені відчутні штрафні санкції у розмірі 100% вартості проданих товарів.
Після скасування штрафів за порушення норм поводження з готівкою часто-густо отримуємо запитання щодо дії указу, зокрема, стосовно правопорушень, які вже вчинено, коли фінсанкції були чинними, але рішення про накладання штрафу прийняте після втрати чинності указом.
Звісно, застосовані санкції будуть вважатися незаконними. До того ж випадки, коли податківці в акті перевірки зафіксувала відповідні правопорушення, але повідомлення-рішення прийняли після втрати чинності указом теж не є законними. В іншому випадку підприємець має повне право оскаржити рішення про застосування санкцій у суді.
Заразом, якщо правопорушення вчинено до скасування Указу № 436, але виявлено (ППР датоване) після скасування Указу — факт порушення є. Але оскільки на момент його виявлення Указ № 436 уже не діє, то штрафні санкції не мають застосовуватись.
Підсумовуючи, хочемо висловити сподівання, що, в контексті реформування фіскальних органів, скасування штрафів за порушення касової дисципліни стане одним з кроків на шляху до зміцнення довірчих відносин з бізнесом та сприятиме формуванню толерантності до податкової справи як такої.

Одеське управління Офісу ВПП ДФС

20.08.2019


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.