Посіви кукурудзи шкодить стебловий метелик, заселеність обстежених площ становить 6-35%
В лісостепових та поліських областях за підвищених температур та відносної вологості повітря в незібраних посівах зернових культур розвиваються фузаріоз, септоріоз, борошниста роса, гельмінтоспоріоз, оливкова плісень та альтернаріоз. Через наявність у природі та рослинах зернових культур збудників зазначених та інших хвороб, кондиційне насіння після фітоекспертизи має бути оздоровлене препаратами відповідного спектру дії.
Повсюди посівам кукурудзи завдає шкоди стебловий (кукурудзяний) метелик, заселеність обстежених площ яким становить 635%. На 115% заселених рослин кукурудзи нараховується 215 яєць, пошкоджено 15% рослин та качанів за чисельності 0,52 гусениці на рослину. В степових, лісостепових, подекуди поліських областях гусеницями бавовникової совки на 840% обстежених площ кукурудзи пошкоджено 15, макс. 15% рослин (Кіровоградська обл.) та до 6% качанів за чисельності 0,52, макс. 3 гусениці на рослину. Повсюди розвиваються та шкодять попелиці, осередково трипси, блішки, павутинний кліщ. З хвороб на культурі виявляють гельмінтоспоріоз, септоріоз, темно-буру плямистість, пухирчасту та летючу сажки, якими уражено 0,56, макс. 10% рослин. За наявності понад 18% рослин з яйцекладками або 68% рослин з гусеницями стеблового метелика та бавовникової совки І-ІІ віків посіви обприскують дозволеними до використання інсектицидами.
Повсюди на 433% обстежених площ, 210, макс. 25% рослини сої пошкоджено павутинним кліщем, попелицями, подекуди гусеницями акацієвої вогнівки, лучного метелика, листогризучими совками (215% рослин), чортополохівки другого покоління (212% рослин). Аскохітозом, церкоспорозом, пероноспорозом, бактеріальним опіком, септоріозом, антракнозом, альтернаріозом охоплено 210, жовтою та зморшкуватою мозаїками 14% рослин.
В посівах соняшника триває розвиток геліхризової попелиці, трипсів, клопів, якими заселено 220% рослин. Переважно в степових областях шкодять соняшникові вогнівка, шипоноска, вусач (25, макс. 15% рослин), подекуди гусениці лучного метелика, бавовникової совки, інших листогризучих совок. З хвороб, переважно на листках нижнього та середнього ярусів, на 213% рослин відмічають гнилі, пероноспороз, фомоз, септоріоз, аскохітоз, іржу, вогнищами фомозом охоплено 2030% (нижній ярус, Кіровоградська, Вінницька обл.), іржею до 41% (Кіровоградська обл.) рослин.
У всіх бурякосійних областях у посівах цукрових буряків триває живлення бурякової листкової попелиці, якою заселено 210% рослин. Подекуди відмічається шкідливість щитоносок, личинок бурякової мінуючої мухи, гусениць листогризучих совок. Триває живлення личинок амарантового стеблоїда (Полтавська, Черкаська обл.). У плантаціях культури лісостепових та поліських областей на 26% рослин поширення мають церкоспороз, фомоз, осередково рамуляріоз, вірусна жовтяниця. Захисту підлягають посіви з надпороговою чисельністю шкідників та ураження хворобами з урахуванням рекомендованих систем захисту.
Скрізь на пасльонових культурах (картоплі, томатах, баклажанах) продовжує шкодити колорадський жук, місцями на томатах живляться попелиці. Повсюди в насадженнях картоплі, томатів фітофторозом уражено 325% рослин, альтернаріозом 340% рослин. Подекуди відмічено розвиток бактеріальних та вірусних хвороб, верхівкової гнилі на томатах.
Комплексом шкідників на капусті всіх термінів достигання заселено 225% качанів. Переважно в присадибному секторі в західних, подекуди центральних областях 1530, осередково до 60% рослин капусти (Чернівецька обл.) заселено білокрилкою. У промислових і присадибних посадках капусти виявляли слизистий та судинний бактеріоз, осередково пероноспороз і фомоз. На моркві відмічено розвиток фомозу. Повсюди огірки пошкоджують баштанна попелиця, тютюновий трипс, павутинний кліщ. Із хвороб відмічають антракноз, бактеріоз та пероноспороз.
Триває літ та яйцекладка другого покоління підгризаючих і листогризучих совок. Окличною і озимою совками пошкоджено до 5% коренеплодів цукрових буряків та бульб картоплі. Гусениці листогризучих (гамма, С-чорне, капустяна, інші) совок пошкодили 111, осередково 25% рослин технічних культур, сої, овочів.
У садах скрізь шкодять плодопошкоджуючі (яблунева, сливова плодожерки), сисні (попелиці, кліщі, щитівки) шкідники. На 100% площ поширюються парша, борошниста роса, плодова гниль. У виноградниках розвиваються гусениці гронової листокрутки, павутинні, інші види кліщів; з хвороб оїдіум, мілдью, подекуди чорна гниль. Захист насаджень проводять з урахуванням «періоду очікування».
На неугіддях та узбіччіх полів степових та лісостепових областей триває літ лучного метелика другого покоління, інтенсивністю 12 екз. на 10 кроків. Триває відкладання яєць та живлення гусениць другого покоління, які за чисельності 0,52 екз. на кв.м. пошкодили 16% рослин просапних культур.
Саранові. У Дніпропетровській, Донецькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях в місцях резервації (неорні землі, балки, тік) обліковують по 0,52, осередково до 6 екз. на кв.м личинок нестадних та 0,22 личинок стадних саранових (італійський прус). На території Валуйської селищної ради, Станично-Луганського району, Луганської області на просапних та овочевих культурах на 1 кв.м. обліковували 1,63, макс. 5, на неораних землях 1013 особин італійського пруса. Після проведених захисних заходів середня чисельність живих особин становить 2 екз. кв.м. Загибель саранових становить 8590%.
На даний час дорослі, окрилені комахи знаходяться в фазі статевої зрілості і за сприятливих погодних умов очікується настання періоду їх спарювання. Моніторинг за розвитком шкідника продовжується. Особлива увага приділяється місцям резервації саранових.
Повсюди на стерні зернових колосових культур спостерігається живлення мишоподібних гризунів, а також міграція їх у посіви овочевих та просапних культур. Зважаючи на наявність кормової бази, за оптимальних агрокліматичних умов розвитку, передбачається зростання популяції гризунів у вищевказаних стаціях та на падалиці озимих зернових і ріпаку.
У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.
29.07.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119