На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Як впливає на сільське господарство глобальне потепління

Вплив глобального потепління протягом останніх десятиліть відчувається все гостріше. Літо стає більш посушливим і спекотливим, з малою кількістю опадів і посухами, зима — більш м’якою і малосніжною. Спостерігається наступ степової зони на лісостеп і полісся. А зменшення водного забезпечення відчувається практично на всій території України. Звичайно, все це впливає і на розвиток сільського господарства, його особливості.

В Україні проблемами водного забезпечення сільського господарства займається відділення землеробства, меліорації на механізації НААН, в тому числі і Інститут зрошувального землеробства, який функціонує майже 130 років.

«Ми єдиний інститут в Україні, який займається проблемами зрошування, зрошувального землеробства, технікою поливу, — розказує директор інституту Вожегова Раїса.

Ми працюємо в зоні ризикованого землеробства, допомагаємо забезпечувати сільське господарство Херсонської, Миколаївської та інших областей. Іншим напрямком роботи нашого інституту є богарне землеробство, підбір посухостійких сортів та гібридів, розробка технологій вирощування».

«Зараз, в умовах глобального потепління і водного дефіциту, наші вчені займаються великою частиною питань, що стосуються сільського господарства, починаючи від системи сівозміни, родючості ґрунтів, їх обробки, насінництва, створення сортів і гібридів основних культур, які вирощуються на зрошуваних територіях, — розповідає Вожегова Раїса. — Лише в нашому інституті проводиться єдина в Україні селекція в умовах зрошування. І як показує практика — сорти озимої пшениці та інших культур селекції нашого інституту вносяться до реєстрів рослин Туреччини, яка закупає в нас сорти, платить роялті. Сорти люцерни нашої селекції займають основні площі в Україні, а це 70–80% від загальних».

Також ситуацію в сільському господарстві прокоментував президент НААН України Гадзало Ярослав: «Зараз все більше відчувається дефіцит води. Особливо це стосується південних та південно-східних, степових областей України. Тому науковими установами нашої академії ведеться розробка посухостійких сортів, які є дають хороші врожаї навіть в умовах посух, нестачі дощів. Також вони є стійким до впливу екстремальних температур, комплексу хвороб. І як показує практика, саме сорти розроблені українськими науковцями дають кращі показники врожайності в погодних умовах нашої країни».

«Зараз ведеться удосконалення та виробниче освоєння нових технологій сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, спрямованих на підвищення продуктивності та максимальне використання біокліматичного потенціалу зони, створюються та поширюються у степовій зоні високопродуктивні конкурентоспроможні сорти гібридів озимої пшениці, сої, люцерни, кукурудзи, томатів, відпрацьовуються організаційно-економічні механізми господарювання на зрошуваних землях та їх адаптація до ринкових відносин», — розказав президент НААН Гадзало Ярослав.

На сьогоднішній день розвиток сільського господарства в умовах дефіциту води є одним із світових трендів. І від того як Україна буде використовувати свій потенціал в даному напрямку, залежить і майбутня конкурентоспроможність на міжнародному ринку.

23.07.2019


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.