На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Бізнес та НБУ обговорили ключові прогнози по макроекономічним показникам

НБУ переглянув прогнозоване зростання ВВП у 2019–2020 рока. Так, цього року зростання ВВП складе 3% (попердній прогноз зростання був на рівні 2,5%), у 2020 році показник сягне рівня 3,2% (раніше — 2,9 %). Водночас, прогноз інфляції залишився на рівні, прогнозованому на початку року — 6,3% у 2019 році та 5% у 2020 році. Про це йшлося 19 липня в Європейській Бізнес Асоціації на зустрічі щодо банківського регулювання за участі представників НБУ.

Так, під час обговорення Голова НБУ Яків Смолій повідомив, що Нацбанк з квітня розпочав цикл зниження облікової ставки, відсьогодні вона перебуває на рівні 17%. Вже цього року було 2 поступових зниження по пів відсотка — у липні і у квітні.

Водночас, відтепер НБУ буде публікувати прогноз процентної ставки (в рамках щоквартального перегляду макроекономічного прогнозу). Перший з таких прогнозів було оприлюднено вчора. Він передбачає подальше зниження облікової ставки до 8% впродовж наступних років за умови стійкого зниження інфляції до 5%. Також в планах — продовження політики плаваючого обмінного курсу.

Крім того, пан Смолій наголосив, що у 2019 році дефіцит поточного рахунку звузиться до 2,6% ВВП завдяки високому врожаю зернових, зниженню цін на енергоносії, а також скороченню обсягів репатріації дивідендів.

Стосовно співпраці з МВФ, Смолій заначив, що подальша співпраця України з міжнародною організацією є вкрай важливими для підтримки макрофінансової стабільності, і Україні саме час перейти до обговорення нової програми співпраці. Однак питання не стоїть як «МВФ або дефолт» — розмови про дефолт взагалі не мають реального підґрунтя.

Натомість, серед можливих ризиків, які можуть зробити економіку вразливою і стримати зниження інфляції (а відповідно, й облікової ставки), Смолій зазначив сповільнення реформ, повне припинення транзиту газу з Росії територією України, посилення торгівельних війн та ескалацію військового конфлікту на Сході країни.

Зі свого боку Томаш Фіала, CEO Dragon Capital, високо оцінив якість монетарної політики, прогнозування і комунікації НБУ. Після очищення та рекапіталізації банківський сектор показує високу прибутковість, середня прибутковість власного капіталу в цьому році вище 30%. Це найближчим часом прискорить ріст кредитування економіки. "Оголошене вчора поліпшення прогнозів НБУ щодо росту ВВП і дефіциту поточного рахунку відповідає нашим нещодавно покращеним очікуванням. Ми також переглянули прогноз щодо курсу грн на кінець року з 29.7 грн/дол до 27.5 грн/дол., та по відношенню боргу до ВВП до 54%, що робить будь-які розмови про дефолт неактуальними, — додав він.

Серед можливих викликів Томаш Фіала, зі свого боку, зазначив питання незалежності НБУ, яка має зберегтись. Адже все ж насторожив законопроект про люстрацію, який, в тому числі, стосується і керівництва НБУ. Також насторожують судові рішення про можливе повернення Приватбанку попереднім акціонерам. В цілому ж настрій інвесторів позитивний, хоча бізнес очікує на підсумки недільних виборів та склад КМУ. Водночас, вчорашня обіцянка Президента про те, що після виборів в Україні буде професійний технократичний Уряд, була сприйнята дуже позитивно.

Володимир Лавренчук, голова правління Raiffeisen Bank Aval наголосив, що зараз так багато факторів, і переважно вони позитивні, що важко виміряти ефект від валютної лібералізації. В цілому ж, стабілізація — не наслідок одного кроку, а набір факторів, важливих для української економіки. Водночас, складність задачі сьогодні полягає в тому, що майже немає прямих довготермінових інвестицій, але є великий притік короткострокових. Тож поведінка бізнесу з грошима — короткострокова і це суттєва загроза для банківського сектору. Водночас, прогрозування процентних ставок, що вводиться НБУ, дає орієнтир для учасників ринку та можливість впевненіше дивитись вперед.

Голос ритейл-індустії представив Ігор Ланда, СЕО Новус Україна. Він зазначив, що лібералізація в ритейлі також відчувається. Адже стабільний ринок покращує купівельну спроможність споживачів. Так, наприклад, за останні 2 роки з 38% до 50% збільшився розрахунок картками за продовольчі товари, але, на жаль, паралельно збільшується і вартість банківських послуг за обслуговування. Тож важливо, щоб рішення, котрі приймаються та прямо стосуються бізнесу — обговорювались спільно. Адже ситуація, що стосується, наприклад, заокруглення викликає питання щодо ефективності. В цілому ж, бізнес із позитивом дивиться на зміни.

22.07.2019


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.