На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Світовий голод не зменшується протягом останніх трьох років, а ожиріння продовжує поширюватися - доповідь ООН

Більше 820 мільйонів осіб у світі голодують

Цього року в доповіді «Стан справ в області продовольчої безпеки і харчування у світі» стверджується, що масштаби голоду та ожиріння продовжують зростати — вже третій рік поспіль.


За оцінками, в 2018 році 820 мільйонів людей не мали доступу до достатньої кількості продовольства в порівнянні з 811 мільйонами у 2017 році — тобто голод поширюється третій рік поспіль. Це свідчить про величезні перешкоди, що стоять на шляху досягнення Цілі сталого розвитку 2 (ЦСР 2) з подолання голоду до 2030 року, — йдеться в новому випуску щорічної доповіді «Стан справ в області продовольчої безпеки і харчування у світі», опублікованому сьогодні.

Згідно з доповіддю, темпи прогресу зменшення вдвічі кількості дітей, що відстають у рості, і зменшення кількості дітей, народжених з низькою масою тіла, занадто повільні, що також не сприяє досягненню мети щодо поліпшення харчування в рамках ЦСР 2.

Разом з цим у всіх регіонах продовжують зростати надмірна вага і ожиріння, особливо серед дітей шкільного віку та дорослих.

Імовірність зіткнутися з відсутністю продовольчої безпеки серед жінок вища, ніж серед чоловіків — на всіх континентах, при чому найбільший розрив спостерігається в Латинській Америці.

«Наші дії по боротьбі з цими тривожними тенденціями повинні бути більш рішучими, не тільки з точки зору масштабів, але і з точки зору міжсекторального співробітництва», — закликали в своїй спільній передмові до доповіді керівники Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО), Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку (МФСР), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) і Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Голод посилюється в багатьох країнах, де спостерігається уповільнення економічного зростання, особливо в країнах із середнім рівнем доходу і в тих країнах, які в значній мірі залежать від міжнародної торгівлі сировинними товарами. Щорічна доповідь ООН також показала, що нерівність в доходах зростає в багатьох країнах, де спостерігається зростання голоду, що ускладнює можливості бідних, уразливих або маргінальних верств населення долати економічний спад.

«Ми повинні сприяти структурним інклюзивним перетворенням в інтересах бідних і помістити громади в центр уваги, щоб знизити економічну вразливість і стати на шлях викорінення голоду, підтримки продовольчої безпеки і боротьби зі всіма формами неповноцінного харчування», — заявили лідери ООН.

Повільний прогрес в Африці та Азії

Найбільш тривожною є ситуація в Африці, оскільки в регіоні відзначається найвищий рівень голоду в світі, і він продовжує повільно, але неухильно зростати майже у всіх субрегіонах. Зокрема, в Східній Африці майже третина населення (30,8%) недоїдає. Крім кліматичних змін і конфліктів, економічний спад також впливає на зростання голоду. З 2011 року майже половина країн, в яких зростання голоду спостерігається через економічний спад або стагнацію, розташовані в Африці.

Найбільша кількість голодуючих (понад 500 мільйонів) проживають в Азії, в основному в країнах Південної Азії. Спільно у Африці та Азії найбільша частка поширення всіх форм неповноцінного харчування, на які припадає понад дев’ять з десяти всіх дітей з затримкою росту і більше дев’яти з десяти всіх дітей, які страждають від виснаження, у світі. У Південній Азії і країнах Африки на південь від Сахари кожна третя дитина відстає в рості.

Крім проблем, пов’язаних із затримкою росту і виснаженням, в Азії та Африці також проживає майже три чверті всіх дітей з надмірною вагою в світі, що в значній мірі обумовлено нездоровим харчуванням.

За межею голоду

Цього року в доповіді введено новий показник для вимірювання рівня відсутності продовольчої безпеки і моніторингу прогресу в досягненні ЦСР 2: поширення помірного або гострого дефіциту продовольства. Цей показник заснований на даних, отриманих безпосередньо від людей, які брали участь в опитуваннях про їхній доступ до продуктів харчування за останні 12 місяців, з використанням шкали сприйняття відсутності продовольчої безпеки (FIES). Люди, які відчувають помірний брак продовольства, не впевнені в своїх можливостях забезпечити себе продовольством і тому змушені знижувати якість і / або кількість їжі, яку вони зазвичай споживають.

Згідно з оцінками доповіді, більше 2 мільярдів чоловік, в основному в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, не мають постійного доступу до безпечної та поживної їжі в достатній кількості. Однак нерегулярний доступ до продовольства також є проблемою для країн з високим рівнем доходу, включаючи 8 відсотків населення Північної Америки та Європи.

Все це вимагає глибоких перетворень продовольчих систем для забезпечення стабільно виробленого, насиченого живильними мікроелементами продовольства для зростаючого населення світу.

Основні факти та цифри

Число людей, що страждають від голоду в світі у 2018 році: 821,6 млн осіб (чи кожен дев’ятий)
в Азії: 513,9 млн

в Африці: 256,1 млн

в Латинській Америці та країнах Карибського басейну: 42,5 млн

Кількість осіб, що страждають від помірного або гострого дефіциту продовольства: 2 млрд (26,4%)
Діти, що народилися з низькою масою тіла: 20,5 млн (кожен сьомий)
Діти, віком до 5 років, з затримкою в рості (низький ріст для певного віку): 148,9 млн (21,9%)
Діти, віком до 5 років, що страждають від виснаження (низька маса тіла відповідно до росту): 49,5 млн (7,3%)
Діти, віком до 5 років, з надлишковою вагою (висока маса тіла відповідно до росту): 40 млн (5,9%)
Діти шкільного віку та підлітки з надлишковою вагою: 338 млн
Дорослі, що страждають від ожиріння: 672 млн (13% або кожен восьмий)

Редактору на замітку

Главами установ, що випустили цю доповідь, є Жозе Граціану да Сілва, Генеральний директор ФАО; Жільбер Ф. Унгбо, Президент МФСР; Генрієтта Х. Фор, Виконавчий директор ЮНІСЕФ; Девід Бізлі, Виконавчий директор ВПП; і Тедрос Адханом Гебрейесус, Генеральний директор ВООЗ.

Ця доповідь є частиною зусиль з моніторингу прогресу в досягненні Цілі сталого розвитку 2 «Подолання голоду», яка спрямована на викорінення голоду, всіх форм неповноцінного харчування та забезпечення продовольчої безпеки до 2030 року.

У доповіді за 2017 рік визначено три фактори, що викликали недавнє зростання масштабів голоду: конфлікти, клімат і уповільнення економічного зростання. Доповідь цього року присвячена впливу економічного спаду на продовольчу безпеку і харчування.

Читачі повинні уникати порівняння показників поширеності недоїдання в різних виданнях доповіді, оскільки перед кожною публікацією весь набір даних перевіряється і переглядається, включаючи можливі зворотні перегляди. Це означає, що в останній доповіді враховується будь-яка нова інформація, отримана з моменту випуску попередньої версії.

18.07.2019


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.