На Херсонщині пройшов тренінг щодо сталого управління природними ресурсами
Досягнення нульового рівня деградації ґрунтів одне із питань, які Україна зобов’язалася виконати до 2030 в рамках Порядку денного зі сталого розвитку.
Аби допомогти фермерам зупинити деградацію земель, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) проводить серію тренінгів Польової школи фермера, третій з яких пройшов 13 червня на базі фермерського господарства «Аркадія» (керівник відомий ноутіллер Вадим Дробітько).
Під час тренінгу «Біорізноманіття та No-till» більше 100 учасників мали можливість оглянути машинотракторний парк господарства та на практиці у полі побачити використання сівозмін при технології No-till. У господарстві використовується диверсифікована сізозміна: озима пшениця, кукурудза, соя, соняшник, гірчиця, ріпак.
«Ми зараз знаходимось на територіях степу та лісостепу, у зоні ризикованого землеробства, де особливо виражено деградацію ґрунтів. Застосування No-till значно покращило стан ґрунту і ситуацію з поширенням біорізноманіття, адже ця технологія сприяє утворенню стійких агробіоценозів. З іншої сторони, варто зазначити, що тут потрібно ретельніше підбирати сорти, корегувати технології виробництва і змінювати норму висівів вона буде меншою від загальноприйнятої по Україні», зазначив Микола Косолап, доцент кафедри землеробства та гербології НУБіП.
Під час дискусії учасники тренінгу встановили факт, що пошкодження сої чортополохівкою під час застосування no-till були мінімальними та не потребували додаткової хімічної обробки. Вони висунули теорію, що при No-till температура ґрунту менша і поширення шкідника є повільнішим, ніж при традиційній обробці, коли температура ґрунту піднімається до 4045 градусів.
Загалом ФАО проведе десять тренінгів, щоб допомогти фермерам зупинити деградацію земель в Україні. Тематика тренінгів стосується весняної посівної кампанії, біорізноманіття, зрошення, методів обробітку ґрунту, відновлення захисних лісосмуг, економічних розрахунків у веденні сільського господарства.
Наступний тренінг «Застосування ґрунтозахисних технологій у лісостеповій зоні» пройде 20 червня у Київській області на дослідних полігонах УкрНДІПВТ імені Леоніда Погорілого, під час виставки «Міжнародні дні поля в Україні International Field Days Ukraine 2019».
Тренінги проходять в рамках проекту ФАО «Інтегроване управління природними ресурсами деградованих ландшафтів лісостепової та степової зон України», що фінансується Глобальним екологічним фондом (ГЕФ). Діяльність в рамках цього чотирирічного проекту ФАО повязана з більш широкими глобальними зусиллями, оскільки сприяє досягненню Цілі 15 сталого розвитку «Життя на землі».
19.06.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119