Оцінка ризиків погодних явищ є важливою для запобігання втрат у сільському господарстві, - Топчій
В наш час глобальне потепління і зміна клімату, погодні умови з все частішими аномальними умовами суттєво впливають на ведення сільського господарства та його ефективність. Системний моніторинг та оцінка збитків внаслідок катастроф є важливим кроком для підвищення інформованості, формування політики щодо зниження ризику від стихійних лих, прийняття рішень, які б убезпечували чи мінімізували втрати у сільському господарстві.
Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій під час семінару «Методологія ФАО щодо оцінки втрат від катастроф в сільському господарстві, рибальстві та лісовому господарстві в рамках системи моніторингу Сендай та ЦСР».
У заході взяли участь понад 30 експертів і представників директивних органів з України, Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії та Республіки Молдови.
«Сільське господарство України демонструє стійке зростання виробництва сільськогосподарських культур, водночас, частина територій України знаходиться в зоні ризикованого землеробства, що розширюється в першу чергу через зміну клімату, зазначив під час відкриття заходу Володимир Топчій. Є й інші проблеми підтоплення територій, сільськогосподарських угідь, що, до прикладу, відбувається зараз на Закарпатті та Івано-Франківщині. У зв’язку з цим, для Мінагрополітики важливо напрацювати не лише підходи адаптації до змін клімату, а й розуміти і мати методологію оцінки ризиків та збитків від природних катастроф, яка напрацьована ФАО».
Під час семінару учасників ознайомили з основними визначеннями, компонентами і розрахунками Методології ФАО для практичного застосування щодо оцінки наслідків стихійних лих. Також учасники працювали над розробкою дорожньої карти для інституціоналізації національних інформаційних систем.
«Семінар надасть експертам і представникам директивних органів з країн-учасниць можливість поділитися інформацією про основні небезпеки і загрози сільськогосподарському сектору в їхніх країнах, таких як повені, посухи, екстремальні температури або транскордонні шкідники і хвороби тварин, а також досвідом по збору даних про збитки і втрати, викликані стихійними лихами різної природи і масштабів», зауважила Даніела Манджоне, яка координує семінар і курує в ФАО діяльність щодо зниження небезпек внаслідок ризику лих в регіоні.
Довідково:
Методологія ФАО щодо оцінки втрат від катастроф в сільському господарстві, рибальстві та лісовому господарстві включена в механізм звітності Цілей сталого розвитку і буде використана для збору даних і відстеження прогресу для досягнення глобальних цілей щодо стійкості, включаючи показник С2 Сендайської рамкової програми і цілі 1.5.2 і 11.5.2. в області сталого розвитку.
Прес-служба
Мінагрополітики
29.05.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119