ФАО допомагає країнам виміряти вплив зміни клімату на сільське господарство
У Києві проходить перший із трьох семінарів у Східній Європі та на Кавказі щодо вивчення нової методики ФАО у оцінці збитків внаслідок катастроф
28 травня 2019 року, Київ, Україна Сільське господарство найбільше страждає від наслідків екстремальних погодних явищ і стихійних лих.
Відповідно до одного з недавніх досліджень ФАО, в країнах, що розвиваються, на частку сільськогосподарського сектора припадає 26% всіх економічних збитків і втрат внаслідок природних катастроф. Серед найбільш вразливих дрібні фермери, що забезпечують більше 70% світових потреб у продовольстві, невеликі і середні сільськогосподарські підприємства.
Однак не завжди легко зрозуміти масштаб впливу стихійних лих на сільське господарство і на джерела коштів для існування в сільських районах. ФАО прагне виправити це за допомогою нової стандартизованої методики для оцінки збитків і втрат.
Метою цієї методики є виявлення прогалин в інформації, що стосується впливу стихійних лих на сільське господарство. Ця методика, з одного боку, досить узагальнена, щоб її можна було застосовувати для оцінки наслідків стихійних лих в різних країнах і регіонах, а, з іншого боку, точна та адаптована для розгляду всіх підсекторів сільського господарства (рослинництва, тваринництва, аквакультури, рибного та лісового господарств).
ФАО розробила цю методику за проханням країн в рамках Сендайської рамкової програми зі зниження ризиків лих та механізму моніторингу Цілей сталого розвитку. Методика буде використовуватися для збору даних і відстеження прогресу в досягненні глобальних цілей в галузі забезпечення стійкості і є корисним інструментом для збору та інтерпретації наявної інформації, що дозволить підвищити інформованість в розробці повязаних з ризиками заходів політики та прийнятті рішень.
Для забезпечення ефективного, надійного і стандартизованого моніторингу втрат у сільському господарстві ФАО співпрацює з урядами усього світу від Латинської Америки і Карибського басейну до Східної Африки і Південно-Східної Азії для прийняття, впровадження і реалізації нової методики.
З цього приводу сьогодні у Києві розпочався перший із трьох семінарів у Східній Європі та на Кавказі. На заході зібралися понад 30 експертів і представників директивних органів з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Республіки Молдови та України, які обговорять національні системи збору та оцінки даних про збитки і втрати для сільського господарства внаслідок стихійних лих.
«Сільське господарство України демонструє феноменальні успіхи. Разом з тим, частина територій України знаходиться в зоні ризикованого землеробства, в першу чергу через зміну клімату, зазначив під час відкриття заходу заступник міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій. Є й інші проблеми затоплення територій, що, до прикладу, відбувається зараз на Закарпатті, а також зафіксовані випадки виникнення торнадо. У зв’язку з цим, для Міністерства аграрної політики і продовольства важливо напрацювати не лише підходи адаптації до змін клімату, а й розуміти методологію оцінки ризиків та збитків від природних катастроф, аби можна було зменшити ризики виникнення стихійних лих».
Під час семінару представники державних статистичних служб, організацій, що займаються зниженням ризику лих, і міністерств сільського, рибного і лісового господарства працюватимуть над розробкою дорожньої карти для інституціоналізації національних інформаційних систем з метою надання даних про вплив стихійних лих, для підвищення інформованості в області політики щодо зниження ризику лих та планування в сільському господарстві.
«Крім знань про основні поняття і застосування нової методики, семінар надасть експертам і представникам директивних органів з країн-учасниць можливість поділитися інформацією про основні небезпеки і загрози сільськогосподарському сектору в їхніх країнах, таких як повені, посухи, екстремальні температури або транскордонні шкідники і хвороби тварин, а також досвідом по збору даних про збитки і втрати, викликані стихійними лихами різної природи і масштабів», сказала Даніела Манджоне, яка координує семінар і курує в ФАО діяльність щодо зниження небезпек внаслідок ризику лих в регіоні.
«Цей семінар також допоможе зрозуміти специфіку стихійних лих глобально та у регіонах, їхній вплив на розвиток сільського господарства, додала Галіміра Маркова, фахівець ФАО зі статистики щодо наслідків катастроф. Протягом цих трьох днів заходу учасники зможуть навчитися практично застосовувати методологію ФАО щодо оцінки наслідків стихійних лих та керувати отриманими даними для подальшого використання у попередженні виникнення катастроф».
«Цей семінар є першим кроком в ширшому процесі розвитку потенціалу, наголосила Манджоне. ФАО зобовязується надавати підтримку статистичними департаментам відповідних державних установ з метою вдосконалення існуючих інформаційних систем в сільському господарстві і включення збору і аналізу даних про збитки і втрати для більш ефективного інформування процесу прийняття політичних рішень і розподілу ресурсів».
Робота ФАО щодо оцінки збитку і втрат в сільському господарстві частина більш широких зусиль Організації щодо зміцнення стійкості заснованих на сільському господарстві джерел засобів до існування перед загрозами і кризами. Підхід ФАО до вирішення цих питань охоплює спектр технічних знань про різні види потрясінь і враховує особливості кожного підсектору. Основна увага в ньому приділяється прогнозуванню, запобіганню, скороченню, адаптації та зменшенню ризиків в сільськогосподарській системі.
Дана методика включена в механізм звітності Цілей сталого розвитку і буде використана для збору даних і відстеження прогресу для досягнення глобальних цілей щодо стійкості, включаючи показник С2 Сендайської рамкової програми і цілі 1.5.2 і 11.5.2. в області сталого розвитку.
28.05.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119