На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

ФАО допомагає країнам виміряти вплив зміни клімату на сільське господарство

У Києві проходить перший із трьох семінарів у Східній Європі та на Кавказі щодо вивчення нової методики ФАО у оцінці збитків внаслідок катастроф

28 травня 2019 року, Київ, Україна — Сільське господарство найбільше страждає від наслідків екстремальних погодних явищ і стихійних лих.

Відповідно до одного з недавніх досліджень ФАО, в країнах, що розвиваються, на частку сільськогосподарського сектора припадає 26% всіх економічних збитків і втрат внаслідок природних катастроф. Серед найбільш вразливих — дрібні фермери, що забезпечують більше 70% світових потреб у продовольстві, невеликі і середні сільськогосподарські підприємства.

Однак не завжди легко зрозуміти масштаб впливу стихійних лих на сільське господарство і на джерела коштів для існування в сільських районах. ФАО прагне виправити це за допомогою нової стандартизованої методики для оцінки збитків і втрат.

Метою цієї методики є виявлення прогалин в інформації, що стосується впливу стихійних лих на сільське господарство. Ця методика, з одного боку, досить узагальнена, щоб її можна було застосовувати для оцінки наслідків стихійних лих в різних країнах і регіонах, а, з іншого боку, точна та адаптована для розгляду всіх підсекторів сільського господарства (рослинництва, тваринництва, аквакультури, рибного та лісового господарств).

ФАО розробила цю методику за проханням країн в рамках Сендайської рамкової програми зі зниження ризиків лих та механізму моніторингу Цілей сталого розвитку. Методика буде використовуватися для збору даних і відстеження прогресу в досягненні глобальних цілей в галузі забезпечення стійкості і є корисним інструментом для збору та інтерпретації наявної інформації, що дозволить підвищити інформованість в розробці пов’язаних з ризиками заходів політики та прийнятті рішень.

Для забезпечення ефективного, надійного і стандартизованого моніторингу втрат у сільському господарстві ФАО співпрацює з урядами усього світу — від Латинської Америки і Карибського басейну до Східної Африки і Південно-Східної Азії — для прийняття, впровадження і реалізації нової методики.

З цього приводу сьогодні у Києві розпочався перший із трьох семінарів у Східній Європі та на Кавказі. На заході зібралися понад 30 експертів і представників директивних органів з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Республіки Молдови та України, які обговорять національні системи збору та оцінки даних про збитки і втрати для сільського господарства внаслідок стихійних лих.

«Сільське господарство України демонструє феноменальні успіхи. Разом з тим, частина територій України знаходиться в зоні ризикованого землеробства, в першу чергу через зміну клімату, — зазначив під час відкриття заходу заступник міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій. — Є й інші проблеми — затоплення територій, що, до прикладу, відбувається зараз на Закарпатті, а також зафіксовані випадки виникнення торнадо. У зв’язку з цим, для Міністерства аграрної політики і продовольства важливо напрацювати не лише підходи адаптації до змін клімату, а й розуміти методологію оцінки ризиків та збитків від природних катастроф, аби можна було зменшити ризики виникнення стихійних лих».

Під час семінару представники державних статистичних служб, організацій, що займаються зниженням ризику лих, і міністерств сільського, рибного і лісового господарства працюватимуть над розробкою дорожньої карти для інституціоналізації національних інформаційних систем з метою надання даних про вплив стихійних лих, для підвищення інформованості в області політики щодо зниження ризику лих та планування в сільському господарстві.

«Крім знань про основні поняття і застосування нової методики, семінар надасть експертам і представникам директивних органів з країн-учасниць можливість поділитися інформацією про основні небезпеки і загрози сільськогосподарському сектору в їхніх країнах, таких як повені, посухи, екстремальні температури або транскордонні шкідники і хвороби тварин, а також досвідом по збору даних про збитки і втрати, викликані стихійними лихами різної природи і масштабів», — сказала Даніела Манджоне, яка координує семінар і курує в ФАО діяльність щодо зниження небезпек внаслідок ризику лих в регіоні.

«Цей семінар також допоможе зрозуміти специфіку стихійних лих — глобально та у регіонах, їхній вплив на розвиток сільського господарства, — додала Галіміра Маркова, фахівець ФАО зі статистики щодо наслідків катастроф. — Протягом цих трьох днів заходу учасники зможуть навчитися практично застосовувати методологію ФАО щодо оцінки наслідків стихійних лих та керувати отриманими даними для подальшого використання у попередженні виникнення катастроф».

«Цей семінар є першим кроком в ширшому процесі розвитку потенціалу, — наголосила Манджоне. — ФАО зобов’язується надавати підтримку статистичними департаментам відповідних державних установ з метою вдосконалення існуючих інформаційних систем в сільському господарстві і включення збору і аналізу даних про збитки і втрати для більш ефективного інформування процесу прийняття політичних рішень і розподілу ресурсів».

Робота ФАО щодо оцінки збитку і втрат в сільському господарстві — частина більш широких зусиль Організації щодо зміцнення стійкості заснованих на сільському господарстві джерел засобів до існування перед загрозами і кризами. Підхід ФАО до вирішення цих питань охоплює спектр технічних знань про різні види потрясінь і враховує особливості кожного підсектору. Основна увага в ньому приділяється прогнозуванню, запобіганню, скороченню, адаптації та зменшенню ризиків в сільськогосподарській системі.

Дана методика включена в механізм звітності Цілей сталого розвитку і буде використана для збору даних і відстеження прогресу для досягнення глобальних цілей щодо стійкості, включаючи показник С2 Сендайської рамкової програми і цілі 1.5.2 і 11.5.2. в області сталого розвитку.

28.05.2019


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.