Індекс продовольчих цін ФАО виріс, здебільшого внаслідок зростання цін на молочну продукцію
7 березня 2019, Рим, Італія Світові ціни на продовольчі товари в лютому зросли: Індекс продовольчих цін ФАО в середньому склав 167,5 пункту, що на 1,7 відсотка більше, ніж у січні, внаслідок різкого зростання цін на молочні продукти.
Індекс, що відслідковує динаміку щомісячних змін міжнародних цін на кошик основних продовольчих товарів, перебуває на найвищому рівні з вересня 2018 року, але все ще майже на 2,3 відсотка нижчий свого значення рік тому.
Індекс цін на зернові ФАО в середньому склав близько 169 пунктів у лютому, майже не збільшившись, порівняно з січнем, в основному внаслідок зміцнення цін на кукурудзу.
Індекс цін на олію ФАО у лютому збільшився на 1,8 відсотка до 133,5 пункту, що є найвищим рівнем з жовтня 2018 року. Зростання обумовлене збільшенням цін на пальмову, соєву та соняшникову олії.
Індекс цін на мясо ФАО виріс та вплинув на зростання цін на яловичину і свинину.
Індекс цін на молочні продукти ФАО збільшився на 5,6 відсотка, порівняно з січнем. Це обумовлено зростанням імпортного попиту на сухе знежирене молоко, незбиране сухе молоко і сир. Очікуване сезонне падіння обсягів виробництва вершкового масла також сприяло зростанню цін на нього.
Індекс цін на цукор ФАО виріс на 1,2 відсотка з січня, що було викликано побоюваннями зниження виробництва в деяких основних країнах-виробниках.
Світова
пропозиція зерна залишиться на високому рівні, незважаючи на спад виробництва
У новому «Зведенні ФАО пропозиції зернових та попиту на зернові», також опублікованому сьогодні, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН знизила прогноз світового виробництва зернових до 2 609 млн. тонн, що на 2,8 млн. тонн більше, ніж було зафіксовано в січні. На останній перегляд сильно вплинуло зниження прогнозів виробництва кукурудзи в Сполучених Штатах Америка.
Згідно з останніми прогнозами ФАО відбудеться зниження рівня глобального споживання і запасів зернових. Однак, співвідношення світових запасів до споживання зернових у 2018/2019 році має знизитися до 28,3%, з 30,5% у 2017/18 році, і буде все ще на досить високому рівні.
Прогноз ФАО щодо світового товарообігу зернових у 2018/1919 роках був знижений на 2 мільйони тонн, порівняно з рівнем минулого року до трохи більше 413 тонн. Що стосується основних зернових, то прогноз щодо світового товарообігу пшениці було скорочено приблизно на 800 000 тонн. Це було зумовлено зниженням закупівель з боку деяких країн Азії та Південної Америки.
Перший прогноз щодо виробництва пшениці на 2019 рік
Незважаючи на те, що основна частина врожаю озимої пшениці в північній півкулі все ще не зібрана, перший прогноз ФАО щодо світового виробництва пшениці на 2019 рік становить 757 млн. тонн. Таким чином обсяг виробництва цього року буде на 4% вище рівня 2018 року, але все ще не досягне рекордно високого рівня, зареєстрованого у 2017 році.
07.03.2019
По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com тел.: +38 (044) 486-8119