На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Актуальная статья

ВОЄННО-ПОЛЬОВИЙ

Україна. 2022. Весна…

Це торік, коли всі переймалися цінами на кукурудзу та соняшник, весняно-польові роботи минули непомітно. Нині за українськими полями спостерігає весь світ. Тамуючи подих і завмираючи, перечитуючи зведення з фронту. З вірою у те, що проросте зерно, виросте хліб, буде новий день і життя.

«…Вранці на щоденній селекторній нараді мені поставили запитання. Логічне. З огляду на весну. Що з посівною? Як її розпочинати - і особливо в районах, які тимчасово окуповані? Моя відповідь дуже проста: на всій нашій землі, що б там не було, мають цієї весни, як і будь-якої весни, зробити повноцінну посівну кампанію. Настільки, наскільки це можливо. Бо це - про життя. Про наше життя. Про наше майбутнє. Отже, і про нашу перемогу», - заявив президент Володимир Зеленський.

Працювати вийшли всі: скромний дядько з полтавського села, завзяті черкаські брати-аграрії, рішучі та впевнені тернопільські трактористи.

21 область України станом на 1 квітня заявила, що аграрії - в полях. Хлібороби намагаються сіяти там, де можливо.

Посівна-2022. Під градами, кулями, бомбами…

Посівна-2022. З новим міністром Сольським замість Лещенка.

Посівна-2022. Жахлива і героїчна.

Поговоримо…



Озима готовність

В Україні близько 30 млн га сільськогосподарських угідь. Частина з них цьогоріч замінована. Ці площі не є критичними з точки зору виконання посівної та гарантій продовольчої безпеки, кажуть в аграрному відомстві. «На всіх територіях, де не відбуваються активні бойові дії, фермери та натуральні господарства готові сіяти та садити, щоб Україна була з продовольством», - заявив Тарас Висоцький, перший заступник міністра агрополітики.

Готовність до польових робіт Мінагро оцінило як достатню. Насіння, добрива, паливо. Чомусь на тлі майже ідилії у відставку подає міністр Роман Лещенко. Аргументація - здоров’я. Добре, що портфель «підхопив» Микола Сольський - голова аграрного комітету ВР. (Чомусь зринув у голові ще один Микола, який з крісла голови комітету перекочував у крісло міністра). Та повернемося на поля.

«Посівна вже розпочалась. Ранні ярові культури - пшеницю, овес - уже сіють. Також незабаром відбудеться висадка овочевої групи, зокрема класичного борщового набору (морква, буряк, цибуля, капуста, картопля)», - констатує перший аграрний зам.

З ним погоджується і новопризначений міністр Микола Сольський. Роботи йдуть за планом та по можливості, критичних перешкод для проведення посівної немає.
Аграрії на 1 квітня посіяли 81 тис. га пшениці, 327,3 тис. га ячменю, вівса - 50,1 тис. га, гороху - 62,3 тис. га, цукрових буряків - 30,6 тис. га, соняшника - 33,7 тис. га, сої - 10,4 тис. га, ріпаку - 7,6 тис га. Прогнозовані площі посіву основних ярих сільськогосподарських культур під урожай 2022 року на контрольованій території складають 13 438,4 тис. га, що на 3 477,9 тис. га менше від показника минулого року.

Нагадаємо: восени аграрії України посіяли 7,6253 млн га озимих зернових культур під урожай 2022 року, що на 4,4% менше, ніж під урожай 2021 року. За повідомленням Державної служби статистики, сільськогосподарські підприємства скоротили посіви озимини зернових на 5,5% до 5869,9 тис. га. Зокрема, аграрії посіяли озимої пшениці 6,538 млн га, або на 2,6% менше, озимого ячменю - 969 тис га, або на 10,4% менше. Озиме жито посіяне на площі 108,5 тис. га. Аграрії посіяли 1413,5 тис. га ріпаку під урожай 2021 року, що 39,7% більше, ніж під урожай 2021 року.

Посіви озимих зернових культур перебувають у задовільному стані. Аграрні вчені кажуть, що певною пересторогою є не дуже сприятлива ситуація з вологозабезпеченням ґрунту на полях після непарових попередників, що за настання можливої тривалої посухи негативно позначиться на продуктивності рослин. Переважна більшість господарств вчасно підживила озимину. В березні переважала порівняно холодна, як для цієї пори року, з доволі значною кількістю опадів погода.

Якщо надалі гідротермічний режим буде сприятливим, є підстави прогнозувати врожайність, яка буде наближатися до середніх багаторічних показників. Говорити поки зарано, тривають роботи.

Робочі моменти

Перевірка

Через активні бойові дії на території України, задля безпеки аграріїв є потреба у проведенні огляду полів для виявлення покинутої ворожої техніки, боєприпасів чи їх залишків. Знешкодження небезпечних воєнних об’єктів на сільськогосподарських ділянках особливо важливе до старту масової посівної кампанії по всій території України. Мінагро закликає оглядати землі із представниками територіальних оборон. Сповіщати ЗСУ, якщо виявили ворожу техніку та боєприпаси: це все підлягає розмінуванню та переміщенню.

«Будь ласка, майте на увазі, що не вся техніка може стати в нагоді у вашому фермерському господарстві. З нею краще впораються Збройні Сили України!» - закликало Мінагро.

Житомирщина

Сільськогосподарські підприємства Житомирської області станом на 29 березня посіяли 9,7 тис. га ярових зернових, що складає 12,9% до запланованого, зокрема посіяно: овес на площі 4,5 тис. га, або 15%, пшеницю - 3,4 тис. га, або 14%, ячмінь - 1,2 тис. га, або 5%. Загалом господарства області планують посіяти 389 тис. га ярових зернових та зернобобових культур, що на 13,5 тис. га більше ніж у 2021 році. Ранні ярові зернові та зернобобові культури будуть посіяні на площі 75 тис. га що на 2,3 тис. га більше минулорічного. В структурі посівних площ, прогнозується збільшити посіви під продовольчими культурами, зокрема яровою пшеницею.

Господарства також почали сіяти яровий ріпак, посіяно 600 га, або 20% до запланованого.

«Контінентал Фармерз Груп»

Працюють, де дозволяє ситуація, і великі компанії, і маленькі господарства. Зокрема «Контінентал Фармерз Груп» продовжує здійснювати свою операційну діяльність. Наприкінці лютого було розпочато підживлення озимих культур. Озимина добре перезимувала і ми отримали сходи на всіх площах, кажуть представники компанії. Загалом під урожай-2022 року озимими культурами було засіяно 87 тис. га. Господарства компанії провели активну підготовку та розпочали весняну посівну в кінці березня. «Контінентал» підійшов до старту робіт з готовою технікою та забезпеченим необхідною кількістю ТМЦ. Погода сприяє проведенню робіт, сподіваємось, що так буде і надалі. Ситуація в країні вплинула на структуру цьогорічних посівів - було відведено 1 тис. га під цукровий буряк та 1,2 тис. га під гречку. Всього ж «Контінентал Фармерз Груп» планує засіяти близько 100 тис. га у п’яти західних областях країни. Наразі ведуться роботи з посіву буряків…

«Цю культуру ми додали до структури посівів у цьому сезоні через її стратегічну важливість для забезпечення продовольчої безпеки країни», - говориться в повідомленні компанії на сторінці в соціальній мережі.

До понад 2 тис. га була збільшена площа під стратегічну для Компанії культуру - картоплю.

Власна насіннєва картопля Контінентал відсортована і готова до висаджування, також заздалегідь закуплено імпортне насіння. Картопля традиційно є стратегічною культурою для Контінентал, однак під час військових дій вона набула нового, ще важливішого значення. Щоденно Контінентал відправляє понад 60 тонн картоплі в гарячі точки України, станом на зараз уже надано понад 1,5 тис. тонн такої гуманітарної допомоги.

Генеральний директор Контінентал Фармерз Груп Георг фон Нолкен зазначає, що цьогорічний виробничий сезон є надважливим для гарантування продовольчої безпеки України. Саме тому кожен етап робіт вимагає вчасності та дотримання технологій, наскільки це можливо в теперішніх умовах.

«Цьогорічна посівна стане найвідповідальнішою за всю історію не тільки нашої компанії, але й нашої Країни. Ми дотримуємося обраних виробничих технологій, працюємо з урахуванням усіх заходів безпеки. На весняний сезон забезпечені необхідними ресурсами. Ми зробимо все для того, щоб Україна була з хлібом, - коментує Георг фон Нолкен. - Дякую кожному співробітникові нашої компанії за невтомну працю без вихідних та з максимальним залученням у процес. Кожен вихід у поле, робота в офісах чи на ремонтних базах відстоює надважливу місію - захист країни від продовольчої кризи», - наголосив він.

Сумщина

Фермерські господарства Сумської області готуються до проведення посівної ярих культур. Про це повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький у своєму Telegram-каналі. «Попри все, на Сумщині плануємо починати посівну! Там, де не стріляють, будемо сіяти. Аграрії готують ґрунт під сівбу ярих культур», - написав він. За словами голови ОВА, якщо насінням фермери області ще більш-менш забезпечені, то складнощі з придбанням та доставкою дизельного пального лишаються. Також «не все добре» і з наявністю добрив.

KSG Agro

KSG Agro залучив кредитну лінію ТАСКОМБАНКУ у розмірі 40 млн. грн. для проведення посівної кампанії. Агрохолдинг залучив кредитну лінію свого довгострокового фінансового партнера - ТАСКОМБАНКУ - додаткове фінансування надано на пільгових умовах, процентна ставка не розголошується. Наразі кредитна лінія обсягом 40 млн. грн. вже відкрита та використовується холдингом для оплати необхідних ресурсів для посівної кампанії, створення резерву комбікормів для свинокомлексу.

"Незважаючи на складний воєнний час, ТАСКОМБАНК підтримав наш холдинг у нашій меті - комплексно провести весняну посівну кампанію. І хоча всі основні ресурси для посівної кампанії вже придбано та заготовлено, включаючи дизельне паливо, необхідне для засіву всього запланованого земельного банку, кошти необхідні для оплати ЗЗР, роботи техніки, на транспортні витрати та ін. Залучені фінанси - це та необхідна фінансова «подушка безпеки», яка дозволить нам впевнено та ефективно провести та завершити посівну", - коментує голова Ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов.



Вінницька область

У господарствах Вінниччини приступили до сівби пізніх сільгоспкультур - кукурудзи та соняшнику. Про це з посиланням на слова голови обласної військової адміністрації Сергія Борзова повідомила 1 квітня пресслужба ОВА. Так, до звітної дати аграрії посіяли пшеницю на площі 6,4 тис. га, ячмінь - 29,9 тис. га, овес - 0,9 тис. га, горох - 2,9 тис. га, кукурудза на зерно - 1,8 тис. га.

Окрім того, соєю засіяно 0,2 тис. га (0,2% до прогнозу), соняшником - 1,3 тис. га (0,4%), цукровим буряком - 9,1 тис. га, (18,2%).

За словами Борзова, на Вінниччині планується посіяти ярину на площі 1,172 млн. га, що на 7 тис. га більше ніж в минулому році. Зокрема, площа під зерновими - пшеницею, ячменем, горохом, вівсом, кукурудзою, гречкою та просом складе 552 тис. га, під технічними культурами - цукровим буряком, соняшником, соєю - 447 тис. га.
Зазначається, що в регіоні залишається складною ситуація через жорстокий дефіцит ґрунтової вологи. Так, за третю декаду березня в середньому по області випало 1,8 мм опадів. Всього за місяць випало 11,8 мм, а з початку року - 55,8 мм (за багаторічної норми 96 мм). «Всього в поточному році площа під сільськогосподарськими культурами на Вінниччині по всіх категоріях господарств становитиме понад 1,6 млн. га. З осені під урожай поточного року посіяно озимі зернові: пшеницю, озимий ячмінь та озиме жито на площі 325 тис. га та озимий ріпак - на 82 тис. га. В цілому під озимими культурами - 407 тис. га», - нагадав Борзов.

УКРПРОМІНВЕСТ-АГРО

Безперебійне функціонування українських підприємств на територіях, де не ведуться бойові дії - це не лише запорука соціальної стабільності держави сьогодні, а й фундамент для відбудови країни після перемоги! Саме тому, навіть в умовах війни з російськими агресорами, УКРПРОМІНВЕСТ-АГРО не відхиляється від плану сільськогосподарських робіт.

Виробничі підрозділи УПІ-АГРО наразі працюють у штатному режимі. Йде підготовка до весняної посівної, провести яку компанія планує у заздалегідь планованих обсягах і термінах. Всі необхідні ресурси та ПММ вже знаходяться на складах компанії у Вінницькому регіоні.

У плановому режимі також виконуються і ремонтні роботи на цукрових заводах компанії. «Станом на сьогодні закуплені і поставлені всі витратні матеріали, необхідні для підготовки потужностей цукрових заводів компанії до сезону виробництва (метал, електроди та ін). Спеціалізовані підрядні організації приступили до робіт по підготовці ТЕЦ заводів до нового виробничого сезону. Розпочато закупівлю технологічних матеріалів та упаковки, відновлювальних енергетичних ресурсів. Тож наші підприємства будуть готові прийняти і переробити як власний буряк, так і буряк наших партнерів по програмі „Цукровий буряк - вибір розумних!» - розповідає перший заступник генерального директора УПІ-АГРО Роман Огородов.

Укрмілкінвест

Розпочалася посівна і на Рівненщині. Одне з найбільших сільськогосподарських підприємств області ПСП „Україна" Укрмілкінвест також стартувало! Уже підживили озимину і почали посівну ярової пшениці на полі площею 250 гектарів.

Рівненщина, будучи на сьогодні у тилу, докладає максимальні зусилля, аби забезпечити в тому числі продовольчий фронт. Працювати в умовах війни для аграріїв - невідомість. Але всі випробування ведуть до Перемоги!

МХП

Компанія МХП отримала згоду на перенесення виплати відсотків (купонів) на строк 270 днів по трьох випусках Єврооблігацій (2024, 2026 та 2029 років погашення). Це допоможе, переконує компанія, продовжити операційну діяльність, зберегти ліквідність компанії в період військової агресії з боку рф, зберегти якомога більше робочих місць та допоможе МХП забезпечити безперервність свого бізнесу в короткостроковій, середньостроковій та довгостроковій перспективі. (Холдинг зумів „відмазатися" від сплати відсотків, прикриваючись благородною справою: виявляється за продовольчу безпеку в країні відповідає Косюк і ко. Але це та, ремарка по ходу. Нам не звикати до „кому війна, кому мать родна"). Потреби у фінансуванні посівної МХП оцінив приблизно у 160 мільйонів доларів США - з березня по червень 2022 року.

Київщина

В господарствах Київської області стартувала посівна кампанія під урожай 2022 року. Її розпочато у надскладних умовах. „Ще ніколи, за часів незалежності України, нам не доводилося сіяти хліб під вибухи та пожежі, - сказав Олександр Павлюк, голова Київської обласної військової адміністрації. - Та аграрії розуміють важливість надійного тилу для захисників батьківщини. Тому вважають свою роботу - другим фронтом у боротьбі нашого народу за свободу. Сьогодні сам переконався у цьому. Поспілкувався з людьми. Настрій у всіх бойовий та бадьорий. Аграрії запевнили - хліб буде". Почали сіяти господарства Білоцерківського, Фастівського, Бориспільського, Броварського та Обухівського районах, такі важливі для забезпечення продовольства області культури, як ярова пшениця, яровий ячмінь.

Є труднощі із наявністю мінеральних добрив та пального. Господарства, мають лише третину від потрібного. Та пошук і закупівля мінеральних добрив та засобів захисту рослин триває. Банки вже розпочали кредитування аграріїв. „Ще зарано говорити про виконання посівних планів. - розповідає Павлюк. - Та із впевненістю можна стверджувати - аграрії Київщини зроблять все можливе, щоб допомогти своїй країні".

Водночас керівник з корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов запевняє, що вітчизняний АПК забезпечений азотними добривами для проведення посівної. „Всі українські компанії, хто хотів, вже купили добрива. Ми нікому не відмовили. І зараз нікому не відмовляємо. Найбільний попит на селітру та КАС. Обсяги, які ми обіцяли відвантажити кінцевим споживачам, всі обсяги, які ми законтрактували, ми відвантажили і відвантажуємо. Розумієте, зараз дуже відповідальний для країни період і ми чітко розуміємо, що це не просто виконання укладених Ostchem угод. Це питання національної продовольчої безпеки України", - каже представник Group DF.

Хімічні підприємства Group DF динамічно забезпечують аграріїв України міндобривами.

„Питання з азотними добривами для України повністю вирішене. За нашими оцінками станом на 30 березня поточний профіцит добрив сягає близько 200 тис. тонн. Є великі складські запаси і Ostchem продовжує без проблем обробляти усі платоспроможні заявки фермерів на купівлю добрив. Ми повністю закриваємо чинний попит на азотні добрива всередині країні. Єдиний проблемний момент - в окремих регіонах через військові дії є логістичні проблеми", - наголосив Арестархов. За його словами, логістичні ланцюжки поступово відновлюються: „Ми робимо все можливе для повного відновлення логістики. Нам дуже допомагає „Укрзалізниця", на повну працює наша логістична компанія (прим. „Ніка Транс Логістика" входить до Group DF), яка доставляє добрива, працюють наші склади „УкрАгроНПК". Внутрішні українські споживачі були і є пріоритетними. 95% всіх вироблених Ostchem добрив, відвантажується на внутрішній ринок".

Коментуючи питання експорту, Арестархов наголосив, що дозвіл уряду на експорт добрив у розмірі 70 тис. тонн на місяць жодним чином не позначиться на забезпеченості українських аграріїв з боку холдингу Ostchem. Арестархов повідомив, що експорт добрив Чорним морем зараз неможливий через значні ризики.
«Автомобільний та залізничний транспорт будуть основними, зараз це безпечніше, хоча й дорожче», зазначив Арестархов.

За оцінками Group DF, ціни на азотні добрива найближчим часом падати не будуть. «Думаю не буде падіння найближчий час, це малоймовірно. Скоріше - навпаки. Хоч зимовий період закінчився, ціна на газ, який є основною сировиною для виробництва азотних добрив, зі зрозумілих причин залишається надто високою на європейських хабах. Багато заводів в світі зупинено, а ті виробники добрив, які працюють, не будуть торгувати добривами в збиток, по ціні нижче собівартості. В цьому немає економічного сенсу. Окрім того, на світових ринках аміаку серйозно порушено баланс між попитом та пропозицією. Проблеми торкаються не тільки азотних добрив, але й калійних добрив, складних. Нові цінові рівні - це те, до чого вже звикло багато фермерів. Це боляче бізнесам.

Маржинальність падає і у виробників добрив і у агровиробників. Потрібен час, для того щоб глобальні ринки добрив вийшли з зони турбулентності та повернулись в стан стабільності, рівноваги та прогнозованості. Тільки мир та вирішення всіх геополітичних питань може стабілізувати ринки. Все інше - похідні», - сказав Арестархов.

Гаряче Горюче

Найбільша проблема - паливо. Хоча щось вирішується. «Найбільша проблема начебто була з дизелем, але ось пішов другий тиждень, і вже майже кожен аграрій має по три-чотири пропозиції, хоча ціна наразі чимала. Пропозиція є, недешева, але є», - зазначив міністр Микола Сольський.

Водночас питання палива загострюється, чи горить, адже росія постійно наносить удари по нашим нафтобазам. «Ракетні удари росії по нафтобазах України - це удари по посівній. Закрийте небо над Україною!» - представники комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України вкотре закликають світ закрити небо над Україною.



Саме в момент активізації посівної почастішали атаки ворога по складах пального. Народні депутати переконані, що ворог атакує продовольчу безпеку нашої держави та всього світу:

24 березня 2022 року було знищено нафтобазу в селі Калинівці під Києвом

26 березня 2022 року внаслідок ракетного удару згоріла нафтобаза у Львові

26 березня 2022 року завдано удару по нафтобазі в Дубно на Рівненщині

27 березня 2022 року завдано удару по нафтобазі на Волині.

Пошкоджено Кременчуцький НПЗ.

На черговій нараді Президент України Володимир Зеленський з економічними блоками Офісу Глави держави та Кабінету Міністрів обговорили стан української економіки на другому місяці опору нашої держави військовому вторгненню Росії та посівну кампанію, зокрема забезпечення аграріїв пальним. Влада шукає шляхи диверсифікації імпорту пального та захисту енергетичної інфраструктури України від бомбардувань російською армією.

Всупереч всьому, подекуди навіть здоровому глузду, в Україні триває посівна, яка вже увійшла до підручників історії.

Поля оживають. Весна бере своє.

З надією і вірою на українське поле дивляться всі: фермери, керівники господарств та лідери інших країн. Все буде Україна!

04.04.2022 Обсудить статью









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.